1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Друштвени игри

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од MissChievous, 21 февруари 2012.

 1. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Не ви чиста работа : )))
   
  На Lena и Pica pica им се допаѓа ова.
 2. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  Не можам преку тел.да влезам таму :(
   
 3. TheQueen

  TheQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 ноември 2013
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  376
  Монопол ми е омилена...
  Прво всушшност и не сакав друштвени игри. Немам брат или сестра, па и немаше многу со кој да ги играм. Онака, само понекогаш, еднаш во 6 месеци играв со мојот мал братучед „Не лути се човече“. Но, потоа монополот беше откриен (од поголемиот брат на оној со кој играв „не лути се човече“)! Па, почнавме сите да играме монопол многу често...
  Потоа полека почна да ни станува досадно, па направивме мала пауза. Сега, понекогаш повторно го играме...
   
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Одамна немам играно Ризик, па затоа во последно време најмногу играм табла. Увек добра занимација за тепање време, особено ако има во некој кафич. Иначе, имам една игра која прв пат ја видов во Little Britain на времето и си ја земав од Америките, се вика Shut The Box.

  shut the box.jpg

  Толку е проста, а толку заразна. Се што треба е да ги вртиш коцките и да ги спушташ бројките. На крај, треба или сите да ги спуштиш или да оставиш што е можно помала бројка која ја запишуваш. Играте на пример по 10 круга, така што вртиш еден круг ти, па еден круг спротивникот. На крај ги собирате бројките, кој има помалце, тој е победникот.
   
  На Хоуп* му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,275
  Допаѓања:
  1,896
  Табла.. научив да ја играм пред едно добри 15-16 години и оттогаш наваму без размислување ми е омилена игра...ме опушта а и ме тера да размислувам воедно...
   
  На Змејче му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Змејче

  Змејче Незапирлива

  Зачленет на:
  14 јули 2013
  Мислења:
  1,193
  Допаѓања:
  2,423

  се согласувам со тебе, баш е гимнастика за мозокот...сакаш една партија, две, три...?? :D
   
  На MoonFairy му/ѝ се допаѓа ова.
 7. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,275
  Допаѓања:
  1,896
  Евентуално четири...:D
   
  На Змејче му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Монопол
  не лути се човече
  игри со карти - макао
   
 9. Igniter

  Igniter Нов член

  Зачленет на:
  10 декември 2014
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Конечно почнаа интересни друштвени игри и во државава да се прават, се надевам дечкиве ќе продолжат да креираат и други. Одлични се странските ама зашо да си немаме и македонски :) Одвај чекам да излезе во продажба :)
  https://www.facebook.com/pijopol
   

  Прикачени податотеки:

 10. alba

  alba Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2012
  Мислења:
  1,426
  Допаѓања:
  2,014
  Бељот !!!!!!! :zelen
   

Сподели: