1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Друштвени игри

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од MissChievous, 21 февруари 2012.

 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Дали ви се допаѓаат друштвените игри? Која ви е омилена? Кои сте ги играле до сега?

  Јас ги обожавам! Како најомилена ја одвојувам:
  [​IMG]
   
  На The_melnicanecot, cakar_ulav, maculka и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Кој карања биле на монопол. :mad::rofl
  [​IMG]
   
  На ScorpioNka, Makedonec, Tantara и уште 10 други им се допаѓа ова.
 3. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Лееејј времиња на млада адолесценција... Колку партии монопол сме имале пројдено со комшиските деца, таблата знае. Ги знаевме на памет дури и цеховите за плаќање на рента, со една/две и натака куќи. Сеа ретко играме но коа се собираме не избегнуваме барем една партија.

  Истотака одлична игра е ова
  [​IMG]
  каде што треба малку црпкат да ја користиш, па по пат на елиминација + претпоставки да стигнеш до самиот крај.

  Во подоцнежно време ја играв со брат ми оваа [​IMG]
  Кој ја има играно Settlers на компјутер, ќе го знае концептот на оваа. Финтата е да се стигне до еден стадиум на градење, а тоа се постигнува со собирање ресурси. И нормално, коцката игра главна улога.
   
  На Dea, Hip.Hop_MKD и DarkPassenger им се допаѓа ова.
 4. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  ...покер сс другари на по пеешче, чисто онакој другарки за забаву :skip
   
  На Tantara и Nightmare_f им се допаѓа ова.
 5. Gabriela

  Gabriela Активен Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  139
 6. Dea

  Dea Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  156
  Допаѓања:
  196
  И ЈАС СУМ ЈА ИГРАЛА ТАА ВТОРАТА! ТЕТКА МИ ЈА КУПИ ОД ГЕРМАНИЈА И СЕ ВИКА CATAN И МНОГУ Е ИНТЕРЕСНА! СЕ ИГРА 2 ЧАСА АМА МНОГУ Е ДОБРА И ЗАРАЗНА! сО ДРУГАРКИТЕ ЈА ИГРАМ, ИМ ПРЕВЕДУВАМ СЕ ОД ГЕР-МАК И БАШ НИ Е ИНТЕРЕСНО! :biggrin
   
  На The Tramp и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 7. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Монопол, домино, не лути се човече... играв мноогу со кој стигнев со сите играв. Кога ќе играв монопол со саати, некогаш и со денови, оставено се напишано нареедниот ден да се продолжи со игра. :D
  Сега чат пат играм со брат ми ама ме нервира ммногу голем плачко е, сака да му попуштат, а јас не попуштам и се скараме. Нема да верувате една вечер колку плачеше што го победив на не лути се човече ама чат пат знае да ме победе и без плачки. :rofl

  Карти највеќе играм летно време, со друштво играме кај некој во двор, најчесто играме кент, магаре и макао. Исто сакам и таблонет да играм. :)
   
 8. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Нормално као дете ми беа омилени нелутисе, монопол, ризик, подморница и тн..А сеа у последно време многу повеке играм игрица шо се вика цугопол...играва е као монопол само е пијачка игра уствари и интересна е у секој случај..еве и слика да видите што е:) cugopol.jpg
   
  На The_melnicanecot, street_chic, DarkPassenger и уште 1 член му се допаѓа ова.
 9. She

  She Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  301
  Допаѓања:
  568
  Оф бе колку ми недостигаат тие денови :eekops: Еднаш се сеќавам со сестра ми 7-8 години може сме имале, игравме монопол, па пошо ептен губеше она многу се изнервира и зема апсолутно сите ливчиња ги распртали и искина :giggle Па после плачење, па ку пување нов монопол, цц :)
   
  На Hexasto му/ѝ се допаѓа ова.
 10. важна

  важна Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  552
  Допаѓања:
  694
  Хахахах баш така :D ехее колку сме се карале на играва, најчесто заради кредитите. Си имавме ново формирано правило да може некој играч ако сака да купи нешто или нема пари, за да не банкротира да подигне кредит и после секој круг да враќа одредена сума на пари. Е тука идеа расправиите, ти не врати, вратив, па местења па лажења па триста глупости :D и секогаш остававме наместено за да продолжиме другиот ден :D
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: