1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Друштвени игри

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од MissChievous, 21 февруари 2012.

 1. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Пијопол бе. А уствари што ќе ми е игра, земеш алкохол, ги полниш чашите и ги редиш на маса, правиш едно топче и кој ќе погоди во чашата другиот мора да ја испие. А не ова со коцки, ќе се направам тавче и ни коцка ќе видам, ни број што се паднал ни пијопол.
   
 2. Igniter

  Igniter Нов член

  Зачленет на:
  10 декември 2014
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Супер е бе зашо... ем поинтересно ќе биде пиењето, ем ќе се избегнат тешки филозофски дебати... барем мене често тоа ми се дешава :))
   
 3. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  А демек кога си ''тавче'' ќе си способен да ја погодиш чашата. :zelen
  Инаку сум играла Цугопол, тогаш немаше Пијопол. Обично на одмор сме го играле, ама препорачувам да се игра со пиво зашто за 15 мин ќе се направиш ''дупка''.
  Интересно е, ама јас сепак сум за тешките филозофски дебати. Со нив, повеќе се забавувам. :sreken
   
  На Luckky му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Па тешко ќе се погоди ама поинтересно е. Добро сега малку е глупо што на пример ако едниот е прецизен а другиот не е, тогаш само едниот ќе е фрижидер. Прв пат слушам за играва јас, а иначе подобро е со жесток пијалок. :)
   
 5. rain-bow

  rain-bow Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 ноември 2014
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  79
  Играме доста-ризик, покер, табла, јамб.....монополот некако ни е дугачок, а не дека немаме, ама дали 1 сме го изиграле. Сега па откако повеќето се со деца, едвај чекаме да заспијат да си изнапраиме муабети. Ама мислам дека омилена ни е ризик.
   
 6. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Ги сакам друштвените игри,моја омилена игра е монопол
   

Сподели: