Друштвени игри | Црнобело Форум

Друштвени игри

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,873
1,123
Монопол, не лути се човече, океј, карти...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MaNemoj

Black Mamba

Активен Член
6 март 2012
121
125
43
Ко мала играв жмурка, народна, џамија, карти и не лути се човече :D

Сеа играме покер (на малце пари) и табла ;)
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
не лути се човече,монопол,шах игравме со брат ми коа бевме мали :rofl дама, ластик, народна, карти-табланет,макао,брич,црн поп...жмурка
 

Sara

Истакнат Член
13 февруари 2012
116
116
343
Најчесто игравме монопол нелутисе човече па после мама ми донесе од Србија изгледа четверец се викаше па братми ми купи за роденден пица и сешто игравме иако знаевме понекугаш сите да се испокараме за некоја игра и по два дена да не си збориме заради тоа. :)
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
се сум играл.. не лути се човече е пе****ка игра ,за почеток никогаш нема 6 ка да добијамм,,инаку во шах сум најдобар ,кој сака да се пробаме онлине ... од карти само покер на пиење,кој победи пие чашата на екс.. ако неможе паузира до наредно шише
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Карти и монопол, тоа како и сите... А летото 2011 оваа по цели денови:
tomy-rummikub-game.jpg