Друштвени игри | Црнобело Форум

Друштвени игри

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,932
743
Хахахах баш така :D ехее колку сме се карале на играва, најчесто заради кредитите. Си имавме ново формирано правило да може некој играч ако сака да купи нешто или нема пари, за да не банкротира да подигне кредит и после секој круг да враќа одредена сума на пари. Е тука идеа расправиите, ти не врати, вратив, па местења па лажења па триста глупости :D и секогаш остававме наместено за да продолжиме другиот ден :D
Наеднаш од богаташ може да станеш сиромашен.. Еднап се сеќавам имав куќи и хотели и ми се паѓа картичката на ? да платам данок за секоја куќа или хотел. Банкротирав...
 

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
694
93
31
Скопје
Наеднаш од богаташ може да станеш сиромашен.. Еднап се сеќавам имав куќи и хотели и ми се паѓа картичката на ? да платам данок за секоја куќа или хотел. Банкротирав...
Така е и во животот :) многу убава игра е монопол, само денешниве деца знаат само за кантер страјк и гта :/
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,023
9,649
1,683
Normandy
Во оригинал правила да ја играте ќе нема толкави караници. Кредити и такви ствари не се дешаваа. Или имаш или немаш. Ако ти се падне лоша карта, лоша коцка си плаќаш. Исто као и на другиот. Сепак игра е ова.
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,932
743
Чекај и карти спаѓаат тука. :D
Џандар, Бунар, Макао.. По цели денови! :rofl
 

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
Дали ви се допаѓаат друштвените игри? Која ви е омилена? Кои сте ги играле до сега?

Јас ги обожавам! Како најомилена ја одвојувам:
те подржувам да има сеа би ја играл
ама неможам да најдам кај се продава ризик...кај нас нема
ама ако најдам може да направиме а ???(happy)
 

neskrotliva

Нов член
23 февруари 2012
22
14
3
37
Јас си играм на лето ластик и правам торти од кал,играм царица,:skipа ке заборавев и скокаме на јаже,а што да правам друго кога дечките ми се мали и незнаат да играат вакви игри,ајде ке пораснат па ке си играме заедно вакви времетепачки игри ха
 

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
те подржувам да има сеа би ја играл
ама неможам да најдам кај се продава ризик...кај нас нема
ама ако најдам може да направиме а ???(happy)

И јас сум за ризик!
Со брат ми игравме по саати, некогаш место тенкчиња, заменувавме со мали војници.. се случуваше и ја некогаш да го тепав, али обично он, пошо беше постар, а и во стратегија го биваше повеќе, он ме победуваше :D

Инаку.. карти, монопол, не лути се човече.. тоа е веќе преиграно! Иако, да можам, би играла и сега со денови :giggle