Дрога (општа дискусија)

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Не велам не, но велам дека јас не сум седнал да пијам за да се опуштам туку за да уживам во вкусот. И патем пијам по малку, не се опивам. Друго сем алкохол ништо не сум чепнал. Ни една цигара немам запалено, ни џоинК, ни печурчиња, ни реинбоу табли, ни жолто ни бело...
Ај лав ју(inlove)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: slb_bobo

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
Ке неможам ама баш ништо да ти помогнам,може само да направам плус за да ти одмогнам:sreken

абе не е местово баш за зборење ... ке се видиме некогаш,па ке ти ги раскажам на кратко мојте години од "детството" - права нинџа бев бе:ninja ... пред џандари поминував(bandit) и не ме гледаа бе :nerd :D
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Не велам не, но велам дека јас не сум седнал да пијам за да се опуштам туку за да уживам во вкусот. И патем пијам по малку, не се опивам. Друго сем алкохол ништо не сум чепнал. Ни една цигара немам запалено, ни џоинК, ни печурчиња, ни реинбоу табли, ни жолто ни бело...

(muscle)во здраво тело здрав дух- браво за тебе. Јас сум склон на пороци и егзибицирам во животов.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
абе не е местово баш за зборење ... ке се видиме некогаш,па ке ти ги раскажам на кратко мојте години од "детството" - права нинџа бев бе:ninja ... пред џандари поминував(bandit) и не ме гледаа бе :nerd :D
Друга е поентата на темава,не е темава твоето детство (hug):D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
(muscle)во здраво тело здрав дух- браво за тебе. Јас сум склон на пороци и егзибицирам во животов.
Супер за тебе. Мене не ми требаат средства за опуштање. Си имам други принципи и начини на живеење, но не ги осудувам твоите. Пораснав со друштво „егзибиционисти“ и „експерименталисти“ кои уживаа(т) секакви пороци и доволно сум гледал за да проценам што сакам, а што не сакам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Супер:)
Значи си се разбравме дека секој ке си го избере тоа што си сака и нема потреба од надмудрување и убедување:*
Ти кажав уше во претходниот пост,кој како си сака така и не ти се мешам,кога ме тагнуваш и покрај тој исказ тоа го свакам како да сакаш да ме разубедиш(hug)
верувај нема да можеш.
Хах... да те разубедам, нема причина. Само си дискутираме на темава, гушките нема да ти помогнат околу дискусијава;)
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Хах... да те разубедам, нема причина. Само си дискутираме на темава, гушките нема да ти помогнат околу дискусијава;)
Гушките се излив на емоции....како и оваа
Ама ако ти смета што сакам да потенцирам дека немам намера да навредам туку го почитувам твоето размислување ете нема повеке,ке се воздржувам:).....а смеам да се насмевнам?....ма смеам ваљда...твојот стил налага да ми намигнеш а јас сакам да бидам насмеана.
Не дека мојот став околу дрогите и зависностите е исправен ама како што кажа Бобо сум била сведок на уживатели на разни работи и сама сум си избрала и одлучила по кој пат ке одам.
 

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
Не велам не, но велам дека јас не сум седнал да пијам за да се опуштам туку за да уживам во вкусот. И патем пијам по малку, не се опивам. Друго сем алкохол ништо не сум чепнал. Ни една цигара немам запалено, ни џоинК, ни печурчиња, ни реинбоу табли, ни жолто ни бело...

ти си пропуштил многу бе ... а гледаш ли барем ТВ ? :nerd - ако не си знаел и телевизијата е порок , да не те прелаже некој дека не е , па да се заебеш на млади години ! :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati and The_Mayor

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
ти си пропуштил многу бе ... а гледаш ли барем ТВ ? :nerd - ако не си знаел и телевизијата е порок , да не те прелаже некој дека не е , па да се заебеш на млади години ! :D
O БОЖЕ, КАКО ЛИ ЌЕ ЖИВЕАМ СЕГА???
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena