Дрога (општа дискусија)

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
сепак ќе морам да ги одделам мислењата во нова тема за општа дискусија околу дрогата

и ја префрлам темава во Општо Здравје
инаку за марихуаната веќе има тема, исто во форумот Општо Здравје
http://forum.crnobelo.com/threads/Марихуана-да-или-не.983/


Ако не си знаел, дури и апчињата во аптека што ги купуваш се ДРОГА.
Јас до сега не сум помислил да се дрогирам со аналгини и андоли.:^)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hexasto and 4FUN

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
Што се подразбира под тешка дрога?
Образложете па можеби ќе кажам ако не дискриминирате :)

па така ... кило - две - тоа е веќе тешка дрога ... а не грам два , срамота да се дискутира :p
хероинот брат ти спаѓа во тешки дроги ... сега новиот крокодил ... крекот исто така ... еве за ови кажи :^)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
абе и цигарите се дрога ... и паштетите(аргета) се Дрога - Порторош :^)
мене коментарот ми беше за потешки дроги , за дроги од кој се станува голем зависник од втората, максимум трета употреба ...
Дуд, зошто имам претстава дека не знаеш ништо околу потешките дроги?(think)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dr.Gonzo, 4FUN and parvati

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
Дуд, зошто имам претстава дека не знаеш ништо околу потешките дроги?(think)

опиум, морфиум, кодеин, хероин, амфетамин ... и кокаинот викаат дека е во оваа група на тешки дроги , ама не верувам (shake) - лажат :p
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
опиум, морфиум, кодеин, хероин, амфетамин ... и кокаинот викаат дека е во оваа група на тешки дроги , ама не верувам (shake) - лажат :p
Остави што викаат и пишуваат, едно е да пробаш или да слушнеш од некој што пробал а друго е да пише некој копиљак од 2ра година средно статиа за дрогите, и да добие 5ка од наставничката за неговиот труд која исто така никогаш немала никаков контакт со дрога.
Не постои дрога која ќе те направи зависник од 2 до 3 пати. Од напишаниве само за хероинот не сум сигурен али и за него мислам дека треба некој подолг период итоа конзумирање со пауза од кратки временски интервали. Бај д веј познавам ликови кои земале хорс еднаш на 3 месеци одприлика, и пак ако им се пружи прилика ќе земат, но не се зависници.
Другото е гола вода со јаки ефекти и ствара завист после многу многу конзумирање. Иначе за белото сигурен сум дека те привлекува да земаш али не е тоа завист, за да станеш зависник треба добро да се нашмркаш, а со 2-3 дози мада и секој ден биле не е точно- да му веруваш на мајорот.
 

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
ооо кај мене дојде темава?
ај попосле ќе ве проверам кој ми офтопикувал :cool:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
ооо кај мене дојде темава?
ај попосле ќе ве проверам кој ми офтопикувал :cool:
Се е тука поврзано со дроги, едукативно е да се дискутира... освен тие мислења за цената.