1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дрога (општа дискусија)

Дискусија во форумот 'Здравје' започната од The_Mayor, 24 мај 2012.

 1. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520

  Јас до сега не сум помислил да се дрогирам со аналгини и андоли.:^)
   
  На Hexasto и 4FUN им се допаѓа ова.
 2. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  а со витамин Це? :^)
   
  На BioTrpe, MATEJA, cakar_ulav и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  Тоа е прејако и ствара завист.
   
  На BioTrpe, MATEJA, Hexasto и уште 1 член му се допаѓа ова.
 4. Шмекси

  Шмекси Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,130
  Допаѓања:
  1,066
  Што се подразбира под тешка дрога?
  Образложете па можеби ќе кажам ако не дискриминирате :)
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 5. 4FUN

  4FUN Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  894
  Допаѓања:
  1,987
  па така ... кило - две - тоа е веќе тешка дрога ... а не грам два , срамота да се дискутира :p
  хероинот брат ти спаѓа во тешки дроги ... сега новиот крокодил ... крекот исто така ... еве за ови кажи :^)
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 6. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  Дуд, зошто имам претстава дека не знаеш ништо околу потешките дроги?(think)
   
  На Dr.Gonzo, 4FUN и parvati им се допаѓа ова.
 7. 4FUN

  4FUN Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  894
  Допаѓања:
  1,987
  опиум, морфиум, кодеин, хероин, амфетамин ... и кокаинот викаат дека е во оваа група на тешки дроги , ама не верувам (shake) - лажат :p
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 8. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  Остави што викаат и пишуваат, едно е да пробаш или да слушнеш од некој што пробал а друго е да пише некој копиљак од 2ра година средно статиа за дрогите, и да добие 5ка од наставничката за неговиот труд која исто така никогаш немала никаков контакт со дрога.
  Не постои дрога која ќе те направи зависник од 2 до 3 пати. Од напишаниве само за хероинот не сум сигурен али и за него мислам дека треба некој подолг период итоа конзумирање со пауза од кратки временски интервали. Бај д веј познавам ликови кои земале хорс еднаш на 3 месеци одприлика, и пак ако им се пружи прилика ќе земат, но не се зависници.
  Другото е гола вода со јаки ефекти и ствара завист после многу многу конзумирање. Иначе за белото сигурен сум дека те привлекува да земаш али не е тоа завист, за да станеш зависник треба добро да се нашмркаш, а со 2-3 дози мада и секој ден биле не е точно- да му веруваш на мајорот.
   
 9. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  ооо кај мене дојде темава?
  ај попосле ќе ве проверам кој ми офтопикувал :cool:
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 10. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  Се е тука поврзано со дроги, едукативно е да се дискутира... освен тие мислења за цената.
   

Сподели: