Деколте

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Деколте..отворено, затворено, полу....
Јас да, носам...доволно...во граници на нормала, да покриват а сепак да откриват. (исклучиво само за излегување, ни на крај памет не ми теквит да излезам пред тато со деколте) . Културно момиче сум :giggle
културни да сите по дома се културни ама ко ке излезат на улица е тогаш ни к се нема од култура.. не прам само за женски муабет туку и за машки ...
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Не знам за вас, ама јас кога видам некоја со многу отворено деколте ми е срам да ја погледнам во очи(happy)
Значи на форумска среда сите женски во ролки облечени, така?- За да не се срамиш?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Maks and Bum-Bum

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Неќам. Едноставно не ги сакам да ми се на изволте и да ми ги зјапа секој и крај.
Не сега да се закалуѓерувам де, носам поотворени маички, ама па пола да ми изрипува, бљак.
Убаво е да видиш стегнати, малку да ѕирнат, да те оставаат да погаѓаш што се вика, ама некои растресени и полуголи кога ќе видам кај што ги манда. :kaka
Само со усул. Ако уште од улица покажеш се’, после не е интересно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi and Lepaa

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Значи на форумска среда сите женски во ролки облечени, така?- За да не се срамиш?
Да да и јас тоа рамислував....Да си купиме бели ролки со црни суќи до доле...Или од бабите да позајмиме :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

mila mila

Истакнат Член
31 март 2012
192
154
343
Добро е деколте но во границите на нормалата.Се што е претерано е претерано дури и за машкото око.
Некако нападо делува и опасно.
 

Elizabeth Bathory

Истакнат Член
13 февруари 2012
353
406
363
Skopje
Секогаш носам ама не претерувам баш она отворено све да ми избегаат "другарките" натаму наваму, па да неможам да си ги најдам :p
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena and Bum-Bum