1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Деколте

Дискусија во форумот 'Тело' започната од melpomena, 29 март 2012.

 1. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
 2. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На slb_bobo му/ѝ се допаѓа ова.
 3. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Scars му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Angiie

  Angiie Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  506
  Допаѓања:
  641
  Се знае какво деколте за каде. Сигурно нема да извадиш пола :cenzura кога одиш на гости кај некого и за на факултет или па да се облечеш ко калуѓерка кога одиш на забава во диско.
  За на факс носам позатворени блузи, кои не откриваат ништо. А за забави и слично се случува да облечам нешто со малку подотворено деколте.
   
 5. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  И прилично носам длабоко деколте :wavespin
   
 6. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  и што му фалело на ова деколте на времето? :rolleyes:
   
  На JaMi и slb_bobo им се допаѓа ова.
 7. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  одлично е ништо не му фалело :rolleyes::giggle
  [​IMG]
   
 8. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  :rolleyes: Е шо?
  Сега се е од надвор,не е интересно,не се остава простор за имагинација.
  Порано барем тие што немале не се знаело толку,на сите им било се покриено.:zelen
   
  На JaMi и slb_bobo им се допаѓа ова.
 9. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  Koлку што сакам,толку и не сакам. Понекогаш ми е интересно како што рече Мелпомена над мене,да оставам на имагинацијата. Сепак,поинтересно е кога ќе има нешто ново да видиш,а не кога веќе си видел се освен меѓуножјето и брадавиците.
   
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: