Деколте

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Какво деколте вие преферирате,отворени,затворени,преотворени....:)
и нешто необично што ви се допаѓа или не допаѓа а не би се осмелиле никогаш да го носите
Јас не носам многу често отворени и пренагласени деколтеа но ете што мене ми се допаѓа
20090105_015939_124170611_a08e3.jpgEva-Longoria-twitpic-cleavage-435x580.jpgmiranda-kerr-wallpapers-2.jpgnavy-swimsuit-big-breasts.jpgОтвори ја прикачената датотека 2237
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed, Gemini and Maks

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,633
113
Македонија
Отворено преферирам да има :rofl...ама некад стварно е глупо пошто и коа не глеаш у деколтето глупо е едноставно :rofl
 

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
425678_10150604471808473_150835803472_9358820_1337346436_n_large.jpg


вака би носела :)
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Имам што да покажам, но не покажувам. Не личи на 15години да си ги ставаш градите на тасна.
На училиште не носам отворени блузи, не носам ролки туку обична блуза со која не ми ѕиркаат градите.
Вака нешто:
images

Кога не сум на училиште понекогаш облечам и поотворена блуза, но во граница на нормала. Нешто како на сликите блузи носам.
images
не таква блуза туку каков е горниот дел.
images

najnovite-frizuri-na-zvezdite-10.jpgA сликте во вториот пост на melpomena на ништо не ми личи.
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Деколте да, во граници на нормала и пристојност.
И во зависност од приликата.
Секое место на кое одиме има пишан или непишан кодекс на облекување кој пожелно е да се почитува.
Недолично е да се отиде на училиште или факултет со градите на мегдан. Исто и за работно место важи.
Но, исто толку недолично е да се излезе навечер во дискотека, полугола. Или попрецизно, како девојките од вториот пост на мелпомена.
Мислам дека она што е претерано и за машкото око не е убаво.
Убаво кажа 048 погоре: да те тера да замислуваш што се крие...