Деколте

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
да сакам деколтеа ама да бидат полу отворени, да ѕирка нешто ама како да му е срам да излези:) да те натера да се подзамислиш шо е тоа и како изгледа..
и вечерта ко ке си легниш да мислиш на тоа и сабајлето да се разбудиш лом напраен во гаѓите..:D
if you know what i mean...
омг мислењето ти го претпрочитав повеќе пари шо има у деколтето? :eek и како изгледа (facepalm)
 

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
деколтето не е никаков показател за степенот на морал кај една жена, како што се научени кај нас..
убаво е кога ѕирка по малце, па и по малце повеќе, но секако мора да се остави простор за имагинација и фантазирање во машкото око..не се дава се послужено на тацна ; )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati and redhead

Lollypop

Истакнат Член
26 декември 2012
251
197
143
Знам некогаш за искачање да облечам блуза со деколте ама во граници на пристојността
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
33
Скопје
Гледајќи ги некои слики си велам зарем имат храброаст нашиве девојки да се појават така? Не за друго туку толку ни е менталитетот одма оговарања ваква е онаква е
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Ако е моја... нека си носи ролка, ако е туѓа нека си носи што сака, ама не би ми пречело ако носи подлабоко деколте :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Anacal

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Богами врно деколте (happy)
947026_471149712961156_1346489345_n.jpg
 

Kanasai

Полноправен Член
8 мај 2013
38
19
8
27
Какво сака нека биде деколтето тоа што е во него ми е важно (wasntme) (happy)
 

МалиСашко

Истакнат Член
12 јануари 2014
466
347
173
30
домче
Прашањево го поставувам од морален аспект.
Такаречи, јас сум старомоден околу вакви прашања.

Прво... што подразбирам под поимов: Билокаква облека што го открива процепот помеѓу градите. ТОЧКА!
Сметам дека не постои пристојно деколте исто како што не може да е „малку трудна“...Како воопшто ставате граница до каде е „предлабоко“ :unsure
Тоа „нудење“ на атрибутите произлегува од низок морал, ниска свест за ниските страсти кај народот. Кај машките се појавуваат примитивни нагони со таквата појава.
Гледам дека воглавно сите „не се љубители“ , но петок вечер кажува сосема друго... излегуваш на -10 надвор и пола град е со голи гради.
Ако некоја ги вади градите за да си најди дечко, тоа значи дека нема ниеден друг квалитет па мора така, на распродажба да замине.
Како воопшто е можно на една типична свадба 80% да бидат со деколте? Нели вака ги фаќа срам што покажуваат дел од нивните интимни делови пред цело семејство и цело соседство... роднини и пријатели..?

Ај да видам баш што ќе кажете на ова...
 

Stance

Нов член
7 декември 2013
23
16
3
38
Едно е малку да бидиш провокативна, и да ја разбудиш фантазијата кај другите и пак да изгледаш сосем пристојно. А сосем друго е да изгледаш вулгарно и да форсираш некојси sexy изглед со единствена цел да привлечеш внимание бидејќи не постои навистина ни еден друг начин за тоа. Во одредена возраст девојчињата секогаш сакаат да експериментираат со својот изглед и да видат што можат да постигнат со она што го имаат. Но сите за брзо стануваат свесни дека тоа и не е така потребно па се повлекуваат а во тоа експериментирање јас не гледам ништо лошо :sreken нели? :)