Дали сте романтични?

Avona Vi

Истакнат Член
15 февруари 2012
493
630
93
навистина... ногу сме чудни.. кога се појаве некој кој праве се што ќе му кажеме, го сметаме за досаден, не гуши.. и обртно ако не ни обрнува внимание постојано трчиме по него :D
 

cece17

Староседелец
21 февруари 2012
270
204
1,043
Некој го покажуваат повеќе а некој помалце. Некој се плашат дека ако го покажат тоа ќе бидат омаловажувани или ќе ги шутнат како топка гледајќи ги како патетични суштества. Вие девојките сте чудни суштества. :D Кога ќе се појави некој кој ќе се однесува кон вас како дама вие го гледате како мекуш а СИТЕ сакате да имате некој како саваш.
Е тоа е најнесфатливото нешто за мене!
Благодаримееееееееееееее. :D
Jas ne sum od tie sto trcaat po takvi kako Savas ...jas na pr sakam bad boys with good hearts i ne sum neso mn romanticna t.e nesakam nekoi materijalni raboti i toa mecinja nezz so poveke sakam obicni iznenaduvnja poraka neso taka pismo :D neso unikatno
 

CyberKnight

Полноправен Член
14 февруари 2012
51
41
18
26
Велес
www.facebook.com
Епа уште малку поседи на 9gag... Излези надвор, да видат дека постоиш :)
Јас со душа чекам викенд да дојде од дома да испаднам за во чаршија тој ми вика излези надвор ајјј голема е оваа
 

Batman

Нов член
21 февруари 2012
7
7
3
31
Jas ne sum od tie sto trcaat po takvi kako Savas ...jas na pr sakam bad boys with good hearts i ne sum neso mn romanticna t.e nesakam nekoi materijalni raboti i toa mecinja nezz so poveke sakam obicni iznenaduvnja poraka neso taka pismo :D neso unikatno
Романтичното не е во тоа да се купува мечиња или нешто слично.. Баш тоа што тебе ти се допаѓа е правилно и се согласувам со тебе! :)
 
  • Like
Реакции: cece17

Avona Vi

Истакнат Член
15 февруари 2012
493
630
93
не мора да е ногу романтичен за да го сакам.. сепак нема да е лошо и некој романтичен гест од негова страна, ама да не е ногу често.. да е со мера
 
  • Like
Реакции: cece17

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
455
650
1,093
Unknown
Па сум. Ама онака поретко. Кога ќе ми е ептен потребно да и докажам дека ја сакам, правам некои романтични изненадувања нели.. Ако се работи за материјална работа, не многу скапо, не многу ефтино. А ако не е материјална работа, со некои мали ама важни работи исто така знам да изненадам некогаш.
 
  • Like
Реакции: JaMi and Avona Vi

cece17

Староседелец
21 февруари 2012
270
204
1,043
inace mn interesna tema ste izbrale za kom...svativme deka gi ima mn romanticni mn neromanticni svativme kakvi maski sakaat zenskite ......a vie maskite kakvi zenski sakate vie :p
 
  • Like
Реакции: Batman

Deadelina93

Полноправен Член
15 февруари 2012
52
107
18
па искрено не сум многу по романтиката,но сакам кога понекогаш дечко ми ке изненади со некој романтичен гест :p
 
  • Like
Реакции: JaMi and Batman