Дали сте романтични?

marjan

Истакнат Член
13 февруари 2012
489
657
93
Bitol, Bitola, Macedonia
да точно. тоа си ти.. романтичноста е добра особина, нема потреба од лажење, глумење кул пред другарите,кога - тогаш ќе излезе на површина. нема зошто луѓето да се срамат од тоа.тоа е дел од нив.
Љ
убов
и секс:
Рибите се романтични души. Знаат да сакаат, нежни се и исклучиво несебични кон партнерот. Знаат да ја ценат интимата, се страсни љубовници кои чувствуваат потреба од вистинско поврзување со партнерот. Брз флерт и брзо впуштање во љубовни игри не им се јака страна. Во врска се верни и предани. Сакаат да подаруваат и да го направат партнерот исклуцително среќен. мислам риби еј ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Deadelina93 and Batman

CyberKnight

Полноправен Член
14 февруари 2012
51
41
18
30
Велес
www.facebook.com
Bitch please, јас неможам женска да фатам...
fuckthat.jpg
 

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
Романтиката е гест, не е збор, па затоа гледаме девојки како купуваат миризливи свеќи во форма на срце. Машко не го гледаш таму, освен ако го нема педерското.

Порано во осноно и почеток на средно беше интересна размената на мечиња и срциња. Сега на овие години да ми се избаци дечко со мече, ќе си остане со истото. Смешно е да очекуваш од девојка на 20 и нешто да биде срцепарателна по мечиња и свеќи. Единствено под услов на овие години да е заглавена со мислењето и неискуството во 15, па да се ложи на тоа.

Романтичен гест да, притаен. И секако нематеријален. Пример праиш муабет со девојка, не слушате иста музика, наредна седенка и ставаш песни на усб кои што таа ги слуша, за да биде опуштена. И успат купи и коњак со машна.
Нема да биде лигаво, а ќе биде со пажња.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin and cece17

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Сум. И тоа што подлабоко влегувам во врската сум поромантичен.
 

Gabriela

Активен Член
19 февруари 2012
149
139
43
26
Можам да сум:eekops:Ама дека сум мала па не праам сеа романтика.
 

Batman

Нов член
21 февруари 2012
7
7
3
35
ретко, тешко дури невозможно да слушнев дека некое машко е романтично а да си признае.убаво е тоа


Некој го покажуваат повеќе а некој помалце. Некој се плашат дека ако го покажат тоа ќе бидат омаловажувани или ќе ги шутнат како топка гледајќи ги како патетични суштества. Вие девојките сте чудни суштества. :D Кога ќе се појави некој кој ќе се однесува кон вас како дама вие го гледате како мекуш а СИТЕ сакате да имате некој како саваш.
Е тоа е најнесфатливото нешто за мене!
Благодаримееееееееееееее. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum and marjan