Дали сте романтични?

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
едно време бев подвижна романтика......ова она....и на крајот се повампирив......прилепчанки не се по романтиката....сум бил во заблуда.. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aaliyah

Eva

Староседелец
19 февруари 2012
107
100
1,043
Јап..Јас сум романтична.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Даааа...Јас сум многу романтично суштество кое дури и самото тоа што не е романтично го прави романтично. Сфашта. Како може јас да кажам дали сум романтичен?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Morticia.

fantina

Истакнат Член
29 април 2012
112
163
343
Некој го покажуваат повеќе а некој помалце. Некој се плашат дека ако го покажат тоа ќе бидат омаловажувани или ќе ги шутнат како топка гледајќи ги како патетични суштества. Вие девојките сте чудни суштества. :D Кога ќе се појави некој кој ќе се однесува кон вас како дама вие го гледате како мекуш а СИТЕ сакате да имате некој како саваш.
Е тоа е најнесфатливото нешто за мене!
Благодаримееееееееееееее. :D

Саваш-патетичен идиот кој трчаше по коконата секогаш кога ќе и се скршеше ноктот или ако не дај боже и паднеше влакно од главата дури се чешлаше.
Не сакам романтики и патетики. Свеќи, ружи, гледање и симнување ѕвезди и крзнени мечки. Не сакам лигавење, 20 пати во денот „те сакам“. Не, не и не!
Е сега за некои личности романтика е и ако се лапаш на дождот. (rain)(facepalm) А ти уствари се испраќаш и тука набрзина се поздравуваш и некој случаен минувач-тежок романтичар ќе речи уууаауу колку романтично.
Да се разбериме не сакам идиот што ќе ме понижува, ама не сакам ни идиот што ќе се потреси ако ми се скрши ноктот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Batman and Avona Vi

наташа

Староседелец
3 март 2012
139
115
653
Krusevo
Поголема романтичарка од мене нема да се сретни хаха да не се фалам да сум и ја сакам романтикава
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Ако кажам што е романтично за мене сигурен сум дека половината тука ќе ме помислат за луд, а другата половина ќе се плашат од мене.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena and наташа