Дали сте истите како што се претставувате на интернет и надвор од него?

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
Мислиш на алтер егото. Заебана ствар е истото, особено кога стимул е интернетот и тогаш луѓето се најубави, најдобри, најгласни, без влакна на јазик со некакво си изградено поштовање во виртуелниот свет. Со фенси аватари и копирање на туѓ труд.
Муабети од ејј му ги виде мислењата, со леле што имаше напишано на темана. Wtf?!!?!

Алтер егото е добро кога го применуваш во професионална глума, таму те плаќаат и ти ја оценуваат подвоената личност дали е фино изглумена или не. Тука никој ништо не плаќа, впрочем доаѓаш до ситуација да бидеш исмеван без пари. Исто како да си добил златна малина, без кеш. :rolleyes:
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Не. Да не разочарувам, муабетот во живо го чувам за оние кои имаат основа на познавање на култура. Рецимо никад нема да водам муабет во живо со луѓе кои зборат само јас јас јас.. и да не можат да застанат. Почитување на туѓо мислење истотака. Ако замараат и замараат со истите па исти муабети не ми праи мерак и молчам. Но тоа е после детална психоанализа. Во првите собири делувам ладно но не мора да значи дека е така. Анализирам. После настапувам онаму кај треба.
 

ScoobyDoo

Староседелец
17 февруари 2012
416
707
1,103
Нема потреба од правење лажна слика на интернет од таа вистинската која ја имаме во живо. Според мене луѓето кои прават таква слика за себе на интернет имаат психички проблеми како осаменост, депресија и сл. Е сега лошо е ако пациентот на интернет е популарен а во живо не е и си ја прифати таа слика како популарен дечко/девојка и се уфилма во тој филм, па кога ке излезе надвор во ново друштво да види дека никој не го е*е ич... Е тогаш е гадно.... Тешки депресии, се скршила сопствената слика...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD and N|ghtmare_f

littleblackdress

Полноправен Член
22 февруари 2012
96
74
18
Искрено.. во живо некои работи не би била толку „силна“ да ги кажам.. и некои мои „фантазии“ да ги кажам пред било кој. а за другото сум истата :)
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
јас сум тој шо сум кај ида сум.. оние шо ме знат подолго време можат то да го потврдат..