1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали и вие...?

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од КрисТина К., 21 март 2012.

 1. Boyka

  Boyka Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  255
  Допаѓања:
  737
  дали и вие го палите компјутерот со палецот од нога :)
   
  На street_chic, parvati, 048 и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. Bum-Bum

  Bum-Bum Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  1,125
  Допаѓања:
  1,844
  - Дали и вие, кога сте во ВЦ од досада ги читате етикетите на шампоните и останатите тоалетни средства, и тоа прво на македонски па после на другите јазици? Да
  - Дали и вие, со мобилниот го осветлувате патот до креветот кога навечер одите на спиење и го гасите светлото? Спијам со светло,така да Не :D
  - Дали и вие, го облизнувате капачето од јогуртот? Секогаш...најслаткиот дел
  - Дали и вас ве чешало челото од капата? Дааа :(
  - Дали и вие, кога бевте деца, носевте леб од продавница до дома, и тоа пола изеден? Понекогаш
  - Дали и вие одржувате соло концерт под туш? Обавезно
  - Дали и вие купувавте смоки со играчки само заради играчката иако знаевте дека смоките внатре се гадни? Да :trepka

  Да :trepka :trepka
   
  На Boyka му/ѝ се допаѓа ова.
 3. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
  Зар и ти како мене, сине Бруте?
  Мојот е пак на висина од 60cm па со мајагери го палам.
   
 4. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  - Дали и вие, кога сте во ВЦ од досада ги читате етикетите на шампоните и останатите тоалетни средства, и тоа прво на македонски па после на другите јазици?
  - Дали и вие, со мобилниот го осветлувате патот до креветот кога навечер одите на спиење и го гасите светлото?
  - Дали и вие, го облизнувате капачето од јогуртот?
  - Дали и вас ве чешало челото од капата?
  - Дали и вие, кога бевте деца, носевте леб од продавница до дома, и тоа пола изеден?
  - Дали и вие одржувате соло концерт под туш?
  - Дали и вие купувавте смоки со играчки само заради играчката иако знаевте дека смоките внатре се гадни?

  Да да и да, и се е точно барем за мене :biggrin
   
 5. Bibi@

  Bibi@ Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  399
  Допаѓања:
  743
  - Дали и вие, кога сте во ВЦ од досада ги читате етикетите на шампоните и останатите тоалетни средства, и тоа прво на македонски па после на другите јазици? -НЕ
  - Дали и вие, со мобилниот го осветлувате патот до креветот кога навечер одите на спиење и го гасите светлото?-ДА и редовно се удирам на креветот :)
  - Дали и вие, го облизнувате капачето од јогуртот?-ДА ...мојот омилен дел од конзумирање јогурт
  - Дали и вас ве чешало челото од капата?-ДА
  - Дали и вие, кога бевте деца, носевте леб од продавница до дома, и тоа пола изеден?-ДА
  - Дали и вие одржувате соло концерт под туш?-НЕ
  - Дали и вие купувавте смоки со играчки само заради играчката иако знаевте дека смоките внатре се гадни?-ДА
   
 6. Gabby

  Gabby Полноправен Член

  Зачленет на:
  21 февруари 2012
  Мислења:
  61
  Допаѓања:
  46
  - Дали и вие, кога сте во ВЦ од досада ги читате етикетите на шампоните и останатите тоалетни средства, и тоа прво на македонски па после на другите јазици? хаха Даа..
  - Дали и вие, со мобилниот го осветлувате патот до креветот кога навечер одите на спиење и го гасите светлото? Секогаш!
  - Дали и вие, го облизнувате капачето од јогуртот? Да
  - Дали и вас ве чешало челото од капата? Не
  - Дали и вие, кога бевте деца, носевте леб од продавница до дома, и тоа пола изеден?Не, цел си го носев дома..
  - Дали и вие одржувате соло концерт под туш? Ауу ДАА..
  - Дали и вие купувавте смоки со играчки само заради играчката иако знаевте дека смоките внатре се гадни? да да да...
  :D..
   
 7. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,404
  - Дали и вие, кога сте во ВЦ од досада ги читате етикетите на шампоните и останатите тоалетни средства, и тоа прво на македонски па после на другите јазици?-не
  - Дали и вие, со мобилниот го осветлувате патот до креветот кога навечер одите на спиење и го гасите светлото?-да
  - Дали и вие, го облизнувате капачето од јогуртот?-не
  - Дали и вас ве чешало челото од капата?-/
  - Дали и вие, кога бевте деца, носевте леб од продавница до дома, и тоа пола изеден?-да
  - Дали и вие одржувате соло концерт под туш?-не
  - Дали и вие купувавте смоки со играчки само заради играчката иако знаевте дека смоките внатре се гадни?-да :biggrin
   
 8. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  да, и ја : )
   
  На КрисТина К. му/ѝ се допаѓа ова.
 9. TeaTeodora

  TeaTeodora Нов член

  Зачленет на:
  21 март 2012
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  2
  - Дали и вие, кога сте во ВЦ од досада ги читате етикетите на шампоните и останатите тоалетни средства, и тоа прво на македонски па после на другите јазици? ДА.
  - Дали и вие, со мобилниот го осветлувате патот до креветот кога навечер одите на спиење и го гасите светлото? ДА.
  - Дали и вие, го облизнувате капачето од јогуртот? НЕ.
  - Дали и вас ве чешало челото од капата? ДА.
  - Дали и вие, кога бевте деца, носевте леб од продавница до дома, и тоа пола изеден? ДА.
  - Дали и вие одржувате соло концерт под туш? ДААА.
  - Дали и вие купувавте смоки со играчки само заради играчката иако знаевте дека смоките внатре се гадни? ДА.
  :)
   
 10. Јована

  Јована Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 април 2012
  Мислења:
  144
  Допаѓања:
  311
  се правам од ова. :)
   

Сподели: