Дали и вие...?

^^^ivana^^^

Полноправен Член
12 декември 2012
45
30
18
Skopje
weheartit.com
- Дали и вие, кога сте во ВЦ од досада ги читате етикетите на шампоните и останатите тоалетни средства, и тоа прво на македонски па после на другите јазици?ДА
- Дали и вие, со мобилниот го осветлувате патот до креветот кога навечер одите на спиење и го гасите светлото?ДА
- Дали и вие, го облизнувате капачето од јогуртот?НЕ
- Дали и вас ве чешало челото од капата?ДА
- Дали и вие, кога бевте деца, носевте леб од продавница до дома, и тоа пола изеден?ДА
- Дали и вие одржувате соло концерт под туш?ДА
- Дали и вие купувавте смоки со играчки само заради играчката иако знаевте дека смоките внатре се гадни?ДА:D :rofl:giggle ]:)
 

МиГ 21

Староседелец
12 ноември 2012
1,252
2,458
1,133
Прилеп
- Дали и вие, кога сте во ВЦ од досада ги читате етикетите на шампоните и останатите тоалетни средства, и тоа прво на македонски па после на другите јазици? - ДА
- Дали и вие, со мобилниот го осветлувате патот до креветот кога навечер одите на спиење и го гасите светлото? - Да
- Дали и вие, го облизнувате капачето од јогуртот? - Да
- Дали и вас ве чешало челото од капата? - Не
- Дали и вие, кога бевте деца, носевте леб од продавница до дома, и тоа пола изеден? - Само крајчето
- Дали и вие одржувате соло концерт под туш? - Не
- Дали и вие купувавте смоки со играчки само заради играчката иако знаевте дека смоките внатре се гадни? - Не
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
127
1,053
27
Дали и вие пеете додека се бањате??
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
И јас исто! :frantic Едни од ретките сме ние. :igra

Се случувало цел час да си седам во купатило и да мислам на се и сешто, од зошто баш диносаурусите биле први до зошто не сакам да се лакирам со црвен лак. :zelen(star)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: FemmeFatale