1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали и вие...?

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од КрисТина К., 21 март 2012.

 1. КрисТина К.

  КрисТина К. Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 март 2012
  Мислења:
  527
  Допаѓања:
  1,654
  Сигурна сум дека ќе се пронајдете. Ако се сетите на уште нешто, слободно пишете :D

  - Дали и вие, кога сте во ВЦ од досада ги читате етикетите на шампоните и останатите тоалетни средства, и тоа прво на македонски па после на другите јазици?
  - Дали и вие, со мобилниот го осветлувате патот до креветот кога навечер одите на спиење и го гасите светлото?
  - Дали и вие, го облизнувате капачето од јогуртот?
  - Дали и вас ве чешало челото од капата?
  - Дали и вие, кога бевте деца, носевте леб од продавница до дома, и тоа пола изеден?
  - Дали и вие одржувате соло концерт под туш?
  - Дали и вие купувавте смоки со играчки само заради играчката иако знаевте дека смоките внатре се гадни?
   
  На ^^^ivana^^^, Sofi, *Anna и уште 11 други им се допаѓа ова.
 2. Alex M.

  Alex M. Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  328
  Допаѓања:
  523
  - Дали и вие одржувате соло концерт под туш?
  - Дали и вие купувавте смоку со играчки само заради играчката иако знаевте дека смоките внатре се гадни?
  ДААА!:D
   
  На Hexasto му/ѝ се допаѓа ова.
 3. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  - Дали и вие, кога сте во ВЦ од досада ги читате етикетите на шампоните и останатите тоалетни средства, и тоа прво на македонски па после на другите јазици? - Обавезно.
  - Дали и вие, со мобилниот го осветлувате патот до креветот кога навечер одите на спиење и го гасите светлото? - Не.
  - Дали и вие, го облизнувате капачето од јогуртот? - Да.
  - Дали и вас ве чешало челото од капата? - Не носам капи освен во зима, а тогаш не ме чеша.
  - Дали и вие, кога бевте деца, носевте леб од продавница до дома, и тоа пола изеден? - Не пола, ама без крешник.
  - Дали и вие одржувате соло концерт под туш? - Никогаш не пеам.
  - Дали и вие купувавте смоку со играчки само заради играчката иако знаевте дека смоките внатре се гадни? - Да
   
  На Hexasto му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  - Дали и вие, кога сте во ВЦ од досада ги читате етикетите на шампоните и останатите тоалетни средства, и тоа прво на македонски па после на другите јазици? Многу нормално :D
  - Дали и вие, со мобилниот го осветлувате патот до креветот кога навечер одите на спиење и го гасите светлото? Даа
  - Дали и вие, го облизнувате капачето од јогуртот? Не
  - Дали и вас ве чешало челото од капата? Да
  - Дали и вие, кога бевте деца, носевте леб од продавница до дома, и тоа пола изеден? Дада :D
  - Дали и вие одржувате соло концерт под туш? Секогаш :D
  - Дали и вие купувавте смоку со играчки само заради играчката иако знаевте дека смоките внатре се гадни? Yep :D
   
  На Hexasto му/ѝ се допаѓа ова.
 5. bubili

  bubili Активен Член

  Зачленет на:
  29 февруари 2012
  Мислења:
  92
  Допаѓања:
  137
  да,да и дааааа и уште што ли не само во моментов неможам да се сетам.....:(
   
  На Hexasto му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Avona Vi

  Avona Vi Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  493
  Допаѓања:
  630
  Да бе да хахах:D
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  - Дали и вие, кога сте во ВЦ од досада ги читате етикетите на шампоните и останатите тоалетни средства, и тоа прво на македонски па после на другите јазици?
  - Дали и вие, со мобилниот го осветлувате патот до креветот кога навечер одите на спиење и го гасите светлото?

  YES!!!:rofl
   
 8. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  - Дали и вие, кога сте во ВЦ од досада ги читате етикетите на шампоните и останатите тоалетни средства, и тоа прво на македонски па после на другите јазици? НЕ :nah
  - Дали и вие, со мобилниот го осветлувате патот до креветот кога навечер одите на спиење и го гасите светлото? НЕ
  - Дали и вие, го облизнувате капачето од јогуртот? НЕ
  - Дали и вас ве чешало челото од капата? ДА
  - Дали и вие, кога бевте деца, носевте леб од продавница до дома, и тоа пола изеден? ДА
  - Дали и вие одржувате соло концерт под туш? ОБАВЕЗНО :p
  - Дали и вие купувавте смоки со играчки само заради играчката иако знаевте дека смоките внатре се гадни? ДА :rofl
   
  На КрисТина К. му/ѝ се допаѓа ова.
 9. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
   
  На КрисТина К. му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Да..морам да признаам дека претежно ме интересирале кодовите.....поштенските и телефонските :)
  никогаш
  никогаш :)
  оу јес :)
  никогаш.....
  не :)
  да....најверојатно истите беа бугарски :) или турски.....
   

Сподели: