1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали и вие...?

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од КрисТина К., 21 март 2012.

 1. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,528
   
 2. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  - Дали и вие, кога сте во ВЦ од досада ги читате етикетите на шампоните и останатите тоалетни средства, и тоа прво на македонски па после на другите јазици?
  Ма како да не. Откако го измислија мобилниот нит ствари со етикети не чувам низ тоалетот.

  - Дали и вие, со мобилниот го осветлувате патот до креветот кога навечер одите на спиење и го гасите светлото?
  Да. Бидејќи со упаљач ми е премногу хипстерски

  - Дали и вие, го облизнувате капачето од јогуртот?
  Не. Пијам тетрапак:(

  - Дали и вас ве чешало челото од капата?
  Ова мислам дека нема смисла. Исто као дали ви се испотени стапалата од трчање со патики.

  - Дали и вие, кога бевте деца, носевте леб од продавница до дома, и тоа пола изеден?
  Да. Научив дури некад и магичен трик. Сад га видиш, сад га не видиш

  - Дали и вие одржувате соло концерт под туш?
  Море некад и дует пееме

  - Дали и вие купувавте смоки со играчки само заради играчката иако знаевте дека смоките внатре се гадни?
  Шо? имало смоки во играчката?
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Jana

  Jana Активен Член

  Зачленет на:
  2 март 2012
  Мислења:
  38
  Допаѓања:
  100
  - Дали и вие, кога сте во ВЦ од досада ги читате етикетите на шампоните и останатите тоалетни средства, и тоа прво на македонски па после на другите јазици? ДА
  - Дали и вие, со мобилниот го осветлувате патот до креветот кога навечер одите на спиење и го гасите светлото? ДА
  - Дали и вие, го облизнувате капачето од јогуртот? НЕ
  - Дали и вас ве чешало челото од капата? ДА
  - Дали и вие, кога бевте деца, носевте леб од продавница до дома, и тоа пола изеден? ПОНЕКОГАШ
  - Дали и вие одржувате соло концерт под туш? ОБАВЕЗНО
  - Дали и вие купувавте смоки со играчки само заради играчката иако знаевте дека смоките внатре се гадни? ДА
   
  На Јована му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MaNemoj

  MaNemoj Полноправен Член

  Зачленет на:
  2 март 2012
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  65
  - Дали и вие, кога сте во ВЦ од досада ги читате етикетите на шампоните и останатите тоалетни средства, и тоа прво на македонски па после на другите јазици?
  - Дали и вие, со мобилниот го осветлувате патот до креветот кога навечер одите на спиење и го гасите светлото?
  - Дали и вие, го облизнувате капачето од јогуртот?
  - Дали и вас ве чешало челото од капата?
  - Дали и вие, кога бевте деца, носевте леб од продавница до дома, и тоа пола изеден?
  - Дали и вие одржувате соло концерт под туш?
  - Дали и вие купувавте смоки со играчки само заради играчката иако знаевте дека смоките внатре се гадни?[/quote]

  Се е ДА :)
   
 5. Coelho

  Coelho Староседелец

  Зачленет на:
  2 април 2012
  Мислења:
  286
  Допаѓања:
  493
  Дали и вие, кога сте во тоалет, од досада ги читате етикетите на шампоните и останатите тоалетни средства, и тоа прво на македонски па после на другите јазици?

  Порано да. Сега, кога можеш да одведеш со себе списание, книга, телефон или лаптоп - не.

  Дали и вие, со мобилниот го осветлувате патот до креветот кога навечер одите на спиење и го гасите светлото?

  Порано, кога имав помала соба и потоа кога прв пат се вселив во ново место. Сега зависам од своите инстинкти.

  Дали и вие, го облизнувате капачето од јогуртот?

  Засекогаш.

  Дали и вас ве чешало челото од капата?

  Мислам дека секој кој носел волнена капа и притоа се испотил го чешало челото.

  Дали и вие, кога бевте деца, носевте леб од продавница до дома, и тоа пола изеден?

  Не, само тој тврдиот, крцкав дел од корката го јадев.

  Дали и вие одржувате соло концерт под туш?

  Не. Играњето е мој туш-талент. И зборување сам со себе.

  Дали и вие купувавте смоки со играчки само заради играчката иако знаевте дека смоките внатре се гадни?

  Не, ама затоа трошев премногу пари на сликички за албуми.
   
 6. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,078
  Хахаха..Даааааааааааа :D
   
 7. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  1. да
  2. не
  3. не
  4. да
  5. не
  6. да
  7. да
  8. Дали додека сте у ВЦ си местите рубикова коцка ? :)
   
 8. Taa Sum..

  Taa Sum.. Староседелец

  Зачленет на:
  17 април 2012
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  444
  Да бе и се гордеам со тоa :rofl
   
 9. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Неам таква коцка, иначе би местел за релаксација. :rofl :rofl:rofl
   
 10. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  Со еден збор даааааа :)
   

Сподели: