Дали би влегле во врска само за секс?

alba

Староседелец
15 март 2012
1,424
2,015
1,123
Имаш и у секс емоцие, али ако сексаш некога што си гу фатија само за да гу сексаш, ондак тај емоција е мноо мала
а јака емоција знае се што е, љубаф : )
па нели тие јаки емоции што ти ги викаш се јавуваат подоцна и зш не би можело таа врска кога е започната од потреба за секс да прерасне во нешто повеке ?
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
па нели тие јаки емоции што ти ги викаш се јавуваат подоцна и зш не би можело таа врска кога е започната од потреба за секс да прерасне во нешто повеке ?
ама не е исто да улетиш само за да плеснеш, сс само тој устфари не ти се ни сфиѓа тај особа
тој е искористување
чим цело време ми контрираш у овуј тему, значи ти би се фатила сс некога само да се кецнете ?
 

alba

Староседелец
15 март 2012
1,424
2,015
1,123
ама не е исто да улетиш само за да плеснеш, сс само тој устфари не ти се ни сфиѓа тај особа
тој е искористување
чим цело време ми контрираш у овуј тему, значи ти би се фатила сс некога само да се кецнете ?
Јас никаде не се изјаснив што мислам и што би направила немој погрешно да користиш зборчето “значи“ и без брзоплети заклучоци ;)
Може ли да прерасне во нешто повеке таа врска иако е започната од потреба за секс или не?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: slb_bobo and Foxboro

goodgod

Истакнат Член
26 декември 2012
433
304
163
пред компјутер
Имаш и у секс емоцие, али ако сексаш некога што си гу фатија само за да гу сексаш, ондак тај емоција е мноо мала
а јака емоција знае се што е, љубаф : )
Епа да, сите не се како тебе. Некој му треба секс, па ондак зима емоција и ствара љубов, некој чека година само со лапање да стигне до секс, некој да фаќа гз 4 месеци и ондак после секс, некој поубаво живее а некој не.
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Јас никаде не се изјаснив што мислам и што би направила немој погрешно да користиш зборчето “значи“ и без брзоплети заклучоци ;)
Може ли да прерасне во нешто повеке таа врска иако е започната од потреба за секс или не?
Jа ти викам дека не би се фатија сс некоју само за да гу плесну : ) такој да неам одговор на тфое прашање
прашај некога што би улегнаја у такфу врску
и дај више изјасни се што би ти направила, не само у овуј тему, у сфите теме ти не ни даваш сфое мислење, него само запиткуеш : )
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
Ја сакав да се убацам во темава со своја размисла кога го видов насловот,но потоа го прочитав насловот и малку ме збуни,зошто влегување во врска за да се добие секс и сексот како единствениот чувар на врската се 2 различни работи.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe

Jeremija Krstic

Полноправен Член
8 септември 2012
41
22
8
31
Дома :)
Зошто мислите дека мора да има секс во врската.... и ако е врска без секс тогаш не е врска... ?
Тоа не ми е јасно... ај некој вака по стручен што мисли дека врска без секс не е врска нека ми каже зошто така?
:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Зошто мислите дека мора да има секс во врската.... и ако е врска без секс тогаш не е врска... ?
Тоа не ми е јасно... ај некој вака по стручен што мисли дека врска без секс не е врска нека ми каже зошто така?
:)
Да беше детенце од 13-14 ај ќе оправдав некако. Ама врска по правило на природата би требало да има и секс. Пошо ако не, тогаш е само пријателска врска или пак врска слична на брат - сестра.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Jeremija Krstic