Дали би влегле во врска само за секс?

Ивона

Староседелец
9 јули 2012
3
0
1,001
како падна договорот за ова?
јас никогаш несум налетал на некоја шо ке сака секс без обврска


Sent from my iPhone using Tapatalk


Едноставно не сакав да се впуштам во никаква врска и обврска хаха, подобро ми е така.
 

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,783
799
1,133
Skopje
Da normalno,i da ne se lazeme deka samo se preferira seks vo vrska koga si ili vo brak,site skroz imale i imaat seks bez obvrska,epten treba da mislis deka ke poveruva nekoj vo toa SEKS BEZ OBVRSKA NE,ako nekoj so nekoj se privlekuva zosto seksot da e precka tuka,naprotiv
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хептаграм XI

Neverna Mala

Староседелец
21 ноември 2013
122
78
1,038
31
Во врска заради секс не, но би имала секс без да бидам со некој во врска. Сексот е една работа а врска сосема нешто друго, ма да за да успее врската треба сексот да е квалитетен.
Значи добар секс без врска може но врска без добар секс никако. Исто така Секс без врска да, врска заради секс не.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Sasho

Полноправен Член
12 ноември 2020
36
11
8
38
Па има ли денска врска што не е таква или од некаква корист?? Многу многу е ретко па дури и сумљам дека постои она што го викаат љубов. Наше примарно е да се размножуваме па после дошол западот тоа кралски фамилии со бракови да се задржува богатство во фамилија па отишло се у пичке материне.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,073
5,613
1,683
Disco
Па има ли денска врска што не е таква или од некаква корист?? Многу многу е ретко па дури и сумљам дека постои она што го викаат љубов. Наше примарно е да се размножуваме па после дошол западот тоа кралски фамилии со бракови да се задржува богатство во фамилија па отишло се у пичке материне.
Не е тоа, природата секогаш држи баланс 50% од население од двата пола, дури кога имало војни при кои машко население биднувало и под 40% за пар генерации балансот се враќал. Тоа значи дека ситуацијата е 1 према 1 односно за секое машко по едно женско и обратно.
Бракот не е измислен со декрет на кралеви, нашата биологија е таква, лоцвите собирачи уште го измислиле бракот и она што го викаме нуклеарно семејство пред 100К+ години. Мнооогу подоцна со земјоделие и вишак вредности сето тоа се менува на полошо па имаме парови со 9 деци, нешто незамисливо за старите хомо сапиенси, имаме превари и едно човечко битие 20+ партнер/ки исто така незамисливо за 99% од човековото битисување на планетава (216К години према најнови податоци).

Во поново време излезе мода на фак френдс или како и да се викаат, кулминација на капиталистичкиот светоглед пресликан на односите меѓу луѓето. Ако сексот е најинтимна можна ситуација помеѓу две лица, тогаш зошто најинтимната врска би била со рандом странец, мислам сериозно?