Дали би влегле во врска само за секс?

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,284
1,907
1,133
За какво лудило говориш,ако нема добар секс,тука нема врска,и најголемата љубов пропаѓа ако сексот не бил добар
Само што овде нели не збориме за љубов ...
За какво лудило...?
Па лудило во смисла да се правиш дека си ин лов дека ти е убаво во врската, дека сакаш да си во истата, дека кроиш заеднички планови итн, а впрочем си имаш задни намери ...
Појасно?
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,746
253
Само што овде нели не збориме за љубов ...
За какво лудило...?
Па лудило во смисла да се правиш дека си ин лов дека ти е убаво во врската, дека сакаш да си во истата, дека кроиш заеднички планови итн, а впрочем си имаш задни намери ...
Појасно?
Погрешно разбираш,реков слободно легнете со маж што ви се допаѓа,физички ве привлекува,се разбира да го познаваш,а не со секој од улица.Ако не уживаш во сексот со партнерот,како ке кроиш планови за иднина,бљак.

Ако секој е грешник, тогаш воопшто не постои ни потреба да се повикуваме на религијата.
Самото тоа што овде станува збор за врска без емоции т.е. само секс, е веќе контрадикторно со тоа што е пишано во Библијата (ако веќе збориме и од верски аспект, што не е опходно, бар на темава), а нели, тоа е сексуална апстиненција сѐ до брак. Но да не забегуваме натака, не е тоа темава.

Подзамашен вовед и малку несоодветен со насловот, но претпоставувам се работи за влегување во врска каде едниот е пример заљубен, а на другиов само му одговара добриот секс, па го користи тоа дури може...што е крајно нефер и бесмислено кога со некого може да се имаат и двете, или крајно да се договори само чук-чук-чао без никакви обврски, а подоцна и скршени срца.
Што знам, не верувам дека би дошла до толкав праг на очај во некого само да гледам вреќа за празнење нагони, посебно не ако истиот после тоа размислува за цветни ливади каде ни трчкаат дечињата, а јас ги бројам вртењата на ладилникот на таван. (shake)
Кога бев помлада,за ваквите мислења дека може да се легне со човек што не ти дечко,па и кога ѓи гледав на работа колеги,колешки,како тајно излегуваат од работа ,на кратко задоволство,викав:Леле роспии,курви,идиоти,срамота! Сега поинаку размуслувам,и реков дека не се срамам да кажам,слободно легнете со тој што ве привлекува,тука има и текако емоции и страст,а како ке се заврши отом потом.Битно двете страни се задоволни.А ако мислите да не влегувате во секс.односи до пред брак,тоа е ваша лична одлука.[/QUOTE]
 

fantina

Истакнат Член
29 април 2012
112
163
343
Ау сте измешале баби и жаби овде крајот не се наоѓа.
Прво што е тоа врска само за секс? Нема врска тука, само секс е.
Второ во ова „само секс“ и тоа како можи да има емоции. Не е само љубовта емоција бе луѓе. И страста е.
Трето врска без секс можи на 15-16 години, држење за раце и лапање без јазик. После 20 ваквата врска е ај да не речам, ама ќе речам ненормална. Да бидиш со некој чиј карактер ти се допаѓа и физички те привлекува и да не „му даваш“ ради морал демек и глумење светица или којзнае какви други бубачки не е во ред. Уште повеќе не е во ред ако не сакаш секс воопшто, тука веќе здраствени проблеми се во прашање. Ова „му даваш“ е во наводници намерно оти нема давање тука, двајца даваат двајца земаат.
И четврто ако во врската не е добар сексот кога да е едниот ќе тргни на страна, па колку и да го сака партнерот, затоа што сексот е природна потреба и желбата за секс во никој случај не не прави животни. Божеее какви тешки зборови се употребени во темава чудо нешто.
Петто ова една тема можеле да бидат четири различни затоа никој со никој не можи да се разбери.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: violetmoon and Solstice

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,405
1,532
1,133
28
А и не мора да е врска, све е тоа ствар на договор. Ете се договараат двајца што сакаат да се клецаат, дека ќе се гледаат само за да се клецаат, и тоа нивното не би го нарекле врска. Jeзда ми е многу про-амерички тоа...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Onkel

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Ај да не се прајме сите ко од небо паднати,па сега несакаме или незнаеме да разбереме дека се влага во врска само за секс.Како прво членовите од второ полувреме,сигурен сум дека 80-90% секој од нас е влезен во ваква врска,или ете само секс,и незнам што е тука збунувачки или неприфатено,едноставно брате природата си бара,и ке се случи! ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina and diva orhideja

MATEJA

Член со 30 казнени поени
29 мај 2014
280
247
353
bi vlegla zs da ne samo za da bi se iz***la so nekoj zgoden tip
 
Последна промена од модератор:
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki

MATEJA

Член со 30 казнени поени
29 мај 2014
280
247
353
pa vie maskite samo i toa trazite i edna vrska za da bi funkcionirala kako dobra vrska bes dobar seks ne bi mozela da opstane
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja