Дали би влегле во врска само за секс?

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
Дали ви се случило да ви недостасува секс? Дали мислите дека сексот е пресуден во врската? И што ако него воопшто го нема во врската?
 

She

Истакнат Член
17 февруари 2012
301
569
393
Како бе не е пресуден? Вие би останале со некој во врска доколку не ви одговара во кревет, м? :unsure
Нормално, некои ќе кажат да, ако го сакам и тој мене, и ако прави да се чувствувам убаво. :nah Пф! :D Па ако прави човекот да се чувствувате убаво без секс, тогаш после неколку оргазми да ве прашам како ќе се чувствувате :)

Врска без секс е врска без врска, тотално. Поправете ме ако грешам, ве молам.
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,103
393
27
Струмица
Никогаш, сексот може да се среди, да го научиш / да те научи доколку не е добар, но да се најде некој што те сака, и да го сакаш, тоа е потешко...
 

ema09

Истакнат Член
18 февруари 2012
226
411
63
НЕ !!!!!!! - НИКОГАШ ! - оти колку и да викат дека за сексот не е потребна љубов .... за мене не е така ... мора некој да сакаш за да сакаш било каков контакт а посебно една толку посебна врска како што е сексот !!!:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
Во врска само за секс не, ама па и врска без секс не разбирам како би опстоила, во тој случај која е разликата меѓу девојка ми и некоја обична другарка која ми е мила? Секако дека не е најбитна работа во врската, ама добриот секс влијае на здравата врска.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: street_chic and melpomena