Дали би влегле во врска само за секс?

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Па сега зависи што подразбираш под одма, најдолго што сум издржал без секс во врска е со сегашнава женска и тоа беше негде нецели 3месеци најискрено кажано, ама ако не се случеше тогаш мислам дека ке бевме минато сега НИЕ.

Мислам дека многу фини девојки ке пропуштиш.
 

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Во која смисла че пропуштам многу девојки да легнам со толку време чекање или?

Затоа што на секоја девојка и треба различно време додека почувствува дека сака да биде интимна со дечкото. Некои девојки размислуваат и со срце и со разум со кого ќе легнат. Чекањето за да легнеш со неа не е губење време и причина за да се разделите, туку само пероид во кој се дава време на разумот и срцето да знае одговорно да се однесува. Прости , но тоа е само мое мислење и искуство од животот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Varosanec

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
У врску за секс не, у такси би улегнаја за секс, например ја и она у такси до куде мене дома, сфе за секс после чаршију
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
После толку километри пројдени во животот,со рака на срце,ке изјавам:Слободно одете жени во кревет со тој што сексуално ве привлекува,а не сте заљубени во него.Сексот е храна за душа и мозок.Само гледајте да го познавате подобро тој со кого ке легнете.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ghtalpo and Prashina

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
После толку километри пројдени во животот,со рака на срце,ке изјавам:Слободно одете жени во кревет со тој што сексуално ве привлекува,а не сте заљубени во него.Сексот е храна за душа и мозок.Само гледајте да го познавате подобро тој со кого ке легнете.

Христијанка со апел за блуд и разврат FTW... :frantic
Regrets much? :zelen