1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Верувате ли во сонови?

Дискусија во форумот 'Спиење и сонови' започната од X_Men_, 19 февруари 2012.

 1. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Не,уште тоа ми фали..
  И не само што не верувам туку не верувам и во луѓето што раскажуваат како соништата им се остварувале.Абе ајде...
   
 2. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,178
  Допаѓања:
  2,240
  Не верувам, не ги ни памтам па да знам дали се оствариле или не но интересно ми е да ги проучувам т.е што значат иако нема благе везе тоа :)
   
 3. MacedonishQueen

  MacedonishQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2015
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  131
  Јас се сонував невеста..а велат ако се сонуваш невеста или ти ќе умреш ичи некој твој близок или многу болен..не помина ни 2 дена..2 недели лежев на болница температурата никако не ми паѓаше..:(
   
 4. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Па и јас да лежам на болница нема да сум добар. Ладничко е горе.
   
 5. Marijaaa

  Marijaaa Истакнат Член

  Зачленет на:
  30 мај 2015
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  116
  Не, ама имам другарка што е опседната со сонови и убедена е дека секој сон има некакво значење :facepalm2
   
 6. Viktor k

  Viktor k Староседелец

  Зачленет на:
  4 мај 2012
  Мислења:
  818
  Допаѓања:
  535
  Потсвеста е јака работа мене ми се имат остварено неколку сонови и стварно незнам како да ги толкувам и што да кашам во однос на нив макар што уште од времето се верувало дека соновите имат некое значење за жал доцна сум сватил што или не сум можел да го сменам нивното дејство.
   
 7. Sofija...

  Sofija... Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 ноември 2012
  Мислења:
  256
  Допаѓања:
  358
  Верувам и секој сон сима значење, кога имав 15 години во тинекс се продаваше соновник и видов не видов ја замолив мајка ми да ми даде пари да го купам и го купив, а имам и уште еден постар од порано ама овој новиов со современо толкување е така да има многу точни ствари и сум презадоволна.
   
 8. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Ако сакате нешто и почнете да имате сонови за тоа што го сакате, вашата потсвест сака да ви каже нешто. Јас верувам во сонот само ако навистина сакам нешто и го сонувам тоа, голема е веројатноста да се исполни :)
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
 9. misterija

  misterija Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  27 јануари 2016
  Мислења:
  741
  Допаѓања:
  613
  Од лично искуство ќе ти кажам дека многу пати соновите ми се исполнуваат..несакам да сонувам, толку е чудно што сите лоши работи пред да ми се случат, дали мене или на некој што го познавам се случиле а сум ги сонувала неколку дена или по две недели.Верувам и те како во сонови.:(
   
  На corki, Ѕвездичка и Kisserboy им се допаѓа ова.
 10. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Да верувам,нешто ми се остварило
   

Сподели: