1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Верувате ли во сонови?

Дискусија во форумот 'Спиење и сонови' започната од X_Men_, 19 февруари 2012.

1. Aleksis

Aleksis Jukebox

Зачленет на:
    4 април 2013
    Мислења:
    1,440
    Допаѓања:
    2,539
    Не,уште тоа ми фали..
    И не само што не верувам туку не верувам и во луѓето што раскажуваат како соништата им се остварувале.Абе ајде...

2. escape

escape Староседелец

Зачленет на:
    20 октомври 2012
    Мислења:
    2,178
    Допаѓања:
    2,240
    Не верувам, не ги ни памтам па да знам дали се оствариле или не но интересно ми е да ги проучувам т.е што значат иако нема благе везе тоа :)

3. MacedonishQueen

MacedonishQueen Истакнат Член

Зачленет на:
    17 јуни 2015
    Мислења:
    205
    Допаѓања:
    131
    Јас се сонував невеста..а велат ако се сонуваш невеста или ти ќе умреш ичи некој твој близок или многу болен..не помина ни 2 дена..2 недели лежев на болница температурата никако не ми паѓаше..:(

4. Altaïr

Altaïr Shinigami

Зачленет на:
    23 јули 2012
    Мислења:
    5,752
    Допаѓања:
    2,574
    Па и јас да лежам на болница нема да сум добар. Ладничко е горе.

5. Marijaaa

Marijaaa Истакнат Член

Зачленет на:
    30 мај 2015
    Мислења:
    65
    Допаѓања:
    116
    Не, ама имам другарка што е опседната со сонови и убедена е дека секој сон има некакво значење :facepalm2

6. Viktor k

Viktor k Староседелец

Зачленет на:
    4 мај 2012
    Мислења:
    818
    Допаѓања:
    535
    Потсвеста е јака работа мене ми се имат остварено неколку сонови и стварно незнам како да ги толкувам и што да кашам во однос на нив макар што уште од времето се верувало дека соновите имат некое значење за жал доцна сум сватил што или не сум можел да го сменам нивното дејство.

7. Sofija...

Sofija... Истакнат Член

Зачленет на:
    23 ноември 2012
    Мислења:
    256
    Допаѓања:
    358
    Верувам и секој сон сима значење, кога имав 15 години во тинекс се продаваше соновник и видов не видов ја замолив мајка ми да ми даде пари да го купам и го купив, а имам и уште еден постар од порано ама овој новиов со современо толкување е така да има многу точни ствари и сум презадоволна.

8. Ѕвездичка

Ѕвездичка Староседелец

Зачленет на:
    21 март 2016
    Мислења:
    1,105
    Допаѓања:
    970
    Ако сакате нешто и почнете да имате сонови за тоа што го сакате, вашата потсвест сака да ви каже нешто. Јас верувам во сонот само ако навистина сакам нешто и го сонувам тоа, голема е веројатноста да се исполни :)

На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
  9. misterija

misterija Член со 30 казнени поени

Зачленет на:
    27 јануари 2016
    Мислења:
    741
    Допаѓања:
    613
    Од лично искуство ќе ти кажам дека многу пати соновите ми се исполнуваат..несакам да сонувам, толку е чудно што сите лоши работи пред да ми се случат, дали мене или на некој што го познавам се случиле а сум ги сонувала неколку дена или по две недели.Верувам и те како во сонови.:(

На corki, Ѕвездичка и Kisserboy им се допаѓа ова.
  10. incule

incule Староседелец

Зачленет на:
    5 јануари 2015
    Мислења:
    731
    Допаѓања:
    121
    Да верувам,нешто ми се остварило

Сподели: