Верувате ли во сонови?

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Не,уште тоа ми фали..
И не само што не верувам туку не верувам и во луѓето што раскажуваат како соништата им се остварувале.Абе ајде...
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Не верувам, не ги ни памтам па да знам дали се оствариле или не но интересно ми е да ги проучувам т.е што значат иако нема благе везе тоа :)
 

MacedonishQueen

Истакнат Член
17 јуни 2015
205
131
143
Јас се сонував невеста..а велат ако се сонуваш невеста или ти ќе умреш ичи некој твој близок или многу болен..не помина ни 2 дена..2 недели лежев на болница температурата никако не ми паѓаше..:(
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Јас се сонував невеста..а велат ако се сонуваш невеста или ти ќе умреш ичи некој твој близок или многу болен..не помина ни 2 дена..2 недели лежев на болница температурата никако не ми паѓаше..:(
Па и јас да лежам на болница нема да сум добар. Ладничко е горе.
 

Marijaaa

Истакнат Член
30 мај 2015
65
116
343
Не, ама имам другарка што е опседната со сонови и убедена е дека секој сон има некакво значење (facepalm)
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Не,уште тоа ми фали..
И не само што не верувам туку не верувам и во луѓето што раскажуваат како соништата им се остварувале.Абе ајде...
Потсвеста е јака работа мене ми се имат остварено неколку сонови и стварно незнам како да ги толкувам и што да кашам во однос на нив макар што уште од времето се верувало дека соновите имат некое значење за жал доцна сум сватил што или не сум можел да го сменам нивното дејство.
 

Sofija...

Истакнат Член
23 ноември 2012
256
358
363
28
Верувам и секој сон сима значење, кога имав 15 години во тинекс се продаваше соновник и видов не видов ја замолив мајка ми да ми даде пари да го купам и го купив, а имам и уште еден постар од порано ама овој новиов со современо толкување е така да има многу точни ствари и сум презадоволна.
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Ако сакате нешто и почнете да имате сонови за тоа што го сакате, вашата потсвест сака да ви каже нешто. Јас верувам во сонот само ако навистина сакам нешто и го сонувам тоа, голема е веројатноста да се исполни :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kisserboy

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Од лично искуство ќе ти кажам дека многу пати соновите ми се исполнуваат..несакам да сонувам, толку е чудно што сите лоши работи пред да ми се случат, дали мене или на некој што го познавам се случиле а сум ги сонувала неколку дена или по две недели.Верувам и те како во сонови.:(
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
Да верувам,нешто ми се остварило