Верувате ли во сонови?

mAcIkA

Истакнат Член
14 февруари 2012
382
516
393
Сум слушала муабети дека доколку сонуваш некои одредени работи значат смрт,болест,бла бла.......Сонував неколку пати како ми вадат заб и имам голема болка или пак сите заби ми се испопаѓани, а тоа значи смрт на некој близок.Немаше поминато долго време почина многу близок член од фамилијата:( и што е најлошо само лошите соништа ми се исполнуваат, оние добрите што значат добивка пари срека никаде ги нема....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: X_Men_

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
30
Струмица
Да верувам, но во моите никако, бидејќи се ептен глупави :rofl како што спомнав и во некоја др тема, на мајка ми соновите сите до сега се исполнети и таа пред време знае дали ќе е лошо или пак добро...
 

Minella

Активен Член
15 февруари 2012
171
171
43
Pust ostrov
Не баш ,зависи што сонувам ,ако имам некој чуден сон да верувам , , ако е нешто безврска ич не се замарам :trca
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Да верувам, сепак нешто има во нив. Колку пати ми се погодило тоа што го сонувам да ми го протолкуваат и да испадне точно! :eek