Верувате ли во сонови?

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Јас си ги обожувам соништата и понекогаш спијам само за да сонувам, а не поради одмор. Но да верувам во соништа? Ах, да. Исто ко да сум дробел 500 редови пост за Мамбо-џамбо муабети со потсвеста и соновите што сметам дека е излишно. Ако моите соништа се остваруваа досега немаше ни 1% од реалноста да ми се случува.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena and Dr.Gonzo

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Иако не верувам,секој пат кога ќе го запамтам сонот проверувам на интернет што значи , чисто онака да си знам:D
 

sweetgirl

Истакнат Член
11 март 2012
148
125
343
Скопје
Сонувам да и верувам во соништата.
Нешто кога ќе ми се случи осеќам како од претходно да сум го знаела тоа.
Па се си мислам ко да сум го сонувала настанот.
И баш ми е чудно.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Не верувам во сонови и се нервирам кога ке се разбудам од спиење ради некој сон.често кока сонувам сум свесна дека е сон и па се плашам во сонот и се разбудувам за да не сонува,и после 5 саати неможам да заспијам.:place
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,120
1,683
Не верувам во соништа, затоа што ако се оствареа тие соништа немаше да бидам жив
 

Klara

Нов член
18 април 2012
5
13
3
зависи од периодот:) кога имам испит на факс, во секој сон очајно барам значење(happy) а некад па, ич не се замарам!!
 

Lollypop

Истакнат Член
26 декември 2012
251
197
143
Верувам во потполност,многу пати ми се имаат остварено :D
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,120
1,683
Не верувам. Кога би се случило да се сруши хеликоптер во плацот и од експлозијата да ме испече топлотен бран?
***
Треба да намалам со играње GTA VC или MOHA
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Сара.13

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
Уште во сонови да почнам да верувам и кај ќе ми биде крајот :D