Верувате ли во сонови?

Gabriela

Активен Член
19 февруари 2012
149
139
43
26
веруваам оти све што ќе сонуваам тоа се случува пред да се роди внучето сонував нешто ама сеа не ми текнува и утрото ден ни се јавиа дека се родило.
А мама ја сонувала мојата внука дека се родила со долга коса крупни очи кафени и коа отидовме за повојница ств била таква ко на сонот.
 

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
Не, пошо ако верувам значи дека денес ќе ми дојде Џејсон со нож. . :)

(тоа го сонував вчера)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Аркантос

X_Men_

Нов член
19 февруари 2012
22
7
3
28
Сон како сон..сепак има некои вистина. .. И еве еден факт :Колку е поладна просторијата во која спиеш ,толку се помали шансите да сонуваш кошмар.....:smug
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Не верувам.
Многу малку сонувам пошто легнувам касно а станувам рано и не спијам многу длабоко. А и кога ќе сонувам нешто ептен тапа е -.-
 

street_chic

Староседелец
14 февруари 2012
1,433
3,678
723
Portofino, Italy
Има нешто и во нив. Јас обично сонувам работи што ми се случиле, или што ќе ми се случат... Чудно... :unsure
 

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
888
1,090
1,093
Скопје
Да верувам,иако многу често ми се случува да не си ги памтам соновите.
Заборавам што сум сонувала истата минута кога ќе се разбудам:unsure
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: end.

lora

Истакнат Член
21 март 2012
24
16
303
42
Skopje
верувам, многупати се случувало ноќеска сонувам после три дена истото се случува во реалноста и ми доаѓа како реприза..хаха
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Секој ден си работам на мојата свест за да потикне мојата потсвест.Кога сум сконцентриран на тоа и кога посветувам повеќе време навистина ми се случуваат соновите кои што сум ги сонувал.

Би навлегол во друга тематика но тоа понатака, ако се развие квалитетна дискусија а не ДА/НЕ тема :)