Вежби за затегнување на задникот | Црнобело Форум

Вежби за затегнување на задникот

Roxelana

Староседелец
13 март 2013
134
277
1,063
Скопје
Мене чучњевите ми се покажаа како најефикасни вежби за задник, не само за затегнување туку и за подигнување и убаво обликување (знаете за што зборам) Два месеци секојдневно правам чучњеви. 150 најмалку, а понекогаш и до 300 дневно ме фаќа + некои други вежби од видеата подолу.
Станав зависна од чучњеви. Сега ги правам само нив колку за одржување, а инаку порано правев и некои други.
Еве што вежбам/в јас т.е. си комбинирав вежби кои најмногу ми одговараа.

Едит : Мислам дека дури и некој секојдневно да прави по 50 чучњеви за еден месец ќе има убав резултат. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena and Сара.13

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,896
7,382
1,153
Big Sur
Ништо подобро и поефективно од good ol' squats и bridges во комбинација со вежби за затегање на бутовите/нозете.
По 50ина squats и уште толку bridges и за некои 2-3 недели веќе се приметува разлика.
Или може само јас сум мрзелива, па тоа ми е океј и не ми се бараат нови вежби. :zelen