Вежби за затегнување на задникот | Црнобело Форум

Вежби за затегнување на задникот

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,555
1,133
знам знам, очигледно е дека се концентрираш на бицепс, трицепс, четирицепс :mstickle а да ти кажам искрено, добро ти оди (wasntme)Ајде за убаво нека е хехе :D шала на страна добар провод вечерва и не се думај многу ставај 300кг. таму ;) ако нешто случајно, ние сме тука :D


:frantic 300х8 на преса на 400 правам клип? :D Надминување на самиот себе не очекував...ЛУДНИЦА! :)))
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Сара.13

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,555
1,133
јас го очекував тоа од тебе, а очекувам и уште повеќе :sreken
Благодарам на поддршката, биче боље, иако не ми е битна тежината колку кревам, но ете...битно е да растат нозеве да се што по мускулести, па здравје боже на натпревар :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Сара.13

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103
Trajche јас сум со план да го затегнам телово. Не сакам да слабеам, задоволна сум со својата тежина, ама сакам малку мускулчиња.

Сакам да те прашам што е најубаво за почетници? Значи од 0 стартувам, немам правено вежби никакви до сега... Теретана, дома да почнам сама, зумба, аеробик?

Не знам која опција е најдобра, затоа тебе како најинформиран те прашувам:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trajche

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,555
1,133
Trajche јас сум со план да го затегнам телово. Не сакам да слабеам, задоволна сум со својата тежина, ама сакам малку мускулчиња.

Сакам да те прашам што е најубаво за почетници? Значи од 0 стартувам, немам правено вежби никакви до сега... Теретана, дома да почнам сама, зумба, аеробик?

Не знам која опција е најдобра, затоа тебе како најинформиран те прашувам:)

Остај тоа зумба, аеробик, за да имаш мускулесто тело како што сакаш да псотигнеш ти, неизбежно е одење во теретана, но многу побитен фактор е исхранава, да не речам 70% зависи од неа. Ќе ти дадам сега пример јас цело време вежбам во теретана се со исти вежби, ист интензитет и времетраење, но во кујна работам многу по напорно. Има значи периоди на стекнување нова мускулна маса како и дефениција, во случајот што сакаш да ја постигнеш ти Храната е таа што кажува на кој черок се одлучуваш од овие два. Добро е да почнеш во теретана сега е вистинско време, па некаде од Март да почнеш со режим на исхрана со кој ќе дојде до дефиниција на мускулите за на Лето да се познаваат :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selene

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,555
1,133
btw... Еве ви вежба за задник :D

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Сара.13

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,107
1,133
Благодарам на поддршката, биче боље, иако не ми е битна тежината колку кревам, но ете...битно е да растат нозеве да се што по мускулести, па здравје боже на натпревар :D

Здравје Боже, ти посакувам да си го оствариш тоа што најмногу те исполнува :) а успат да си кажам јас, се надевам еден ден ќе си оформам прекрасно тело, отприлика за околу 4-5 год :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trajche

MountainMan

Активен Член
29 јануари 2013
96
151
33
K2 Pakistan
Какви 4-5 год ... за 1-2 год ке се напраиш... ае не ти кажувам сама ке видиш само јаки тренинзи,исхрана и многу спиење!!! Без спиење ништо не праиме. Суплементи ако сакаш можеш ако не јбг, кркај пилешко.

Trajche јас сум со план да го затегнам телово. Не сакам да слабеам, задоволна сум со својата тежина, ама сакам малку мускулчиња.

Сакам да те прашам што е најубаво за почетници? Значи од 0 стартувам, немам правено вежби никакви до сега... Теретана, дома да почнам сама, зумба, аеробик?

Не знам која опција е најдобра, затоа тебе како најинформиран те прашувам:)

Теретана и советите од трајче. Прво и основно да пробаш да ја балансираш исхраната (тоа е цел твој дел) а веке за водење низ тренинг може таму кај што ке идеш ке има инструктори и ке ти ги покажат првите чекори така да за тоа не се секирај. И најбитно од се ЧИТАЈ и само читај за исхрана,тренинг,суплементација.. се, така најдобро ке научиш. Со среќа! :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selene and Сара.13

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,107
1,133
Какви 4-5 год ... за 1-2 год ке се напраиш... ае не ти кажувам сама ке видиш само јаки тренинзи,исхрана и многу спиење!!! Без спиење ништо не праиме. Суплементи ако сакаш можеш ако не јбг, кркај пилешко.Теретана и советите од трајче. Прво и основно да пробаш да ја балансираш исхраната (тоа е цел твој дел) а веке за водење низ тренинг може таму кај што ке идеш ке има инструктори и ке ти ги покажат првите чекори така да за тоа не се секирај. И најбитно од се ЧИТАЈ и само читај за исхрана,тренинг,суплементација.. се, така најдобро ке научиш. Со среќа! :)

од твоја уста во божји уши хехе :D искрено, се надевам, со вложен труд и волја се' се може :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trajche and MountainMan

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,839
6,529
1,153
Градибачалник на Прибој
Какви 4-5 год ... за 1-2 год ке се напраиш... ае не ти кажувам сама ке видиш само јаки тренинзи,исхрана и многу спиење!!! Без спиење ништо не праиме. Суплементи ако сакаш можеш ако не јбг, кркај пилешко.Теретана и советите од трајче. Прво и основно да пробаш да ја балансираш исхраната (тоа е цел твој дел) а веке за водење низ тренинг може таму кај што ке идеш ке има инструктори и ке ти ги покажат првите чекори така да за тоа не се секирај. И најбитно од се ЧИТАЈ и само читај за исхрана,тренинг,суплементација.. се, така најдобро ке научиш. Со среќа! :)
и заборави да напоменеш: кркај семки од тиква, слушам дека растат цицки.