Вегетаријанци

Ристо од Драчево

Староседелец
25 февруари 2012
246
275
1,063
Скопје
нема шанси да станувам вегетеријанец...
живеам за 1-ви мај... Коа ке се распали тоа скарата, да расчуриме месото, па после пиво бреееј..:cool:
него стварно незнам што прават вегетеријанците на 1-ви мај?:eek
вртат моркови на скара или ?:eek:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

freak

Староседелец
18 јуни 2012
190
120
1,043
27
Битола
Јас сум вегетаријанец и не познавам никој кој што е вегетаријанец ( за жал). Почнав од скоро и не ми е тешко (bravo). Преку интернетот дознав многу работи за вегетаријанството и сега ми е супер. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ikac

freak

Староседелец
18 јуни 2012
190
120
1,043
27
Битола
Има прекрасни рецепти за вегетаријанци и храната е супер, но сепак тоа е избор на самата личност. Не би требало да има предрасуди за вегетаријанците. Секој си го тера животот како што му е најубаво. :sreken
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
едно прашање до вегетаријанците...Дали и посакуваат добро на оваа планета и на луѓето шо живеат тука ? после одговорот ке продолжиме со дискусија ...
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
едно прашање до вегетаријанците...Дали и посакуваат добро на оваа планета и на луѓето шо живеат тука ? после одговорот ке продолжиме со дискусија ...
Јаооо...прашањево... (facepalm)
Гледам дека постот е напишан одамна ама неможам да одолеам и морам да прашам што е финтава со прашањево?
И баш би сакале да продолжиме со дискусија. Јас сум вегетаријанка, поточно оволактовегетаријанка и едноставно неможам да разберам како тоа мојот начин на исхрана им штети на планетава и лугето шо живеат тука?
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Јаооо...прашањево... (facepalm)
Гледам дека постот е напишан одамна ама неможам да одолеам и морам да прашам што е финтава со прашањево?
И баш би сакале да продолжиме со дискусија. Јас сум вегетаријанка, поточно оволактовегетаријанка и едноставно неможам да разберам како тоа мојот начин на исхрана им штети на планетава и лугето шо живеат тука?
па види ти како вегетаријанка јадиш појке салата. Растенијата трошат јаглерод диоксид а произведуваат кислород. со ајдење на салати и општо растенија вие вегетаријанците го зголемувате нивото на јаглерд диоксид а го намалувате производството на кислород. плус им ја јадете храната на животните..