Вегетаријанци

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
јас сум вегетаријанец....не се пронајдов ни во една група :)
сеа не сум веган...ама јадам се што е од растително потекло и продуктите од животинско потекло млеко сирење и слично, но месо не јадам никакво освен риба.:cool:
незнам колку врска има крвната група со ова, али коа веќе муабетите за тоа јас сум Б+
 

Dr.Gonzo

Истакнат Член
23 февруари 2012
652
1,916
393
Fukushima
www.gonzo.com
Строго месождер. Овие вегани јас не знам како живеат, едино ова овалолактовегетаријанство е добро ако многу ги сакаш животните, а овие фрутаријанци радикалци бог да чува бе:eek
 

Dr.Gonzo

Истакнат Член
23 февруари 2012
652
1,916
393
Fukushima
www.gonzo.com
јас сум вегетаријанец....не се пронајдов ни во една група :)
сеа не сум веган...ама јадам се што е од растително потекло и продуктите од животинско потекло млеко сирење и слично, но месо не јадам никакво освен риба.:cool:
незнам колку врска има крвната група со ова, али коа веќе муабетите за тоа јас сум Б+
Нема врска и јас сум Б+
 

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Која крвна група си? Знам дека тие со нулта позитив (во кои и јас спаѓам) се месождери и не можат без месо, така да доколку некој планира да стане вегетаријанец само ќе си страда и ништо друго. :)


Точно, јас скоро и не јадам многу зеленчук и неможам без месо. И да сакам да станам тешко ќе биде бидејќи месото е омилено јадење на луѓето со оваа крвна група. Едноставно така од мала сум учена и не сакам да го сменам начинот на исхрана, слушнав дека е штетно за организмот и за здравје доколку се смени начинот на здрава и правилна исхрана.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

Snape

Истакнат Член
14 февруари 2012
285
401
63
28
Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry
Која крвна група си? Знам дека тие со нулта позитив (во кои и јас спаѓам) се месождери и не можат без месо, така да доколку некој планира да стане вегетаријанец само ќе си страда и ништо друго.​

Јас сум нулта позитив и само пилешко јадам..