1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Вегетаријанци

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од Baronessa, 15 февруари 2012.

 1. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  753
  Што мислите за луѓето кои се вегетаријанци?
   
 2. Smiley_1996

  Smiley_1996 Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  344
  Допаѓања:
  802
  Мислам деке е добро да си вегетеријанец ... зборувам од искуство :trepka ... Порано многу сакав месо ... сега некако ми е поубаво без него ... :)
  Имав пожност да видам како се прават виршли ... и.. и немам коментар ...од тогаш ми се згрози ...Уфф!:confused:
  http://www.livestream.com/narubuznanosti/video?clipId=pla_7c1c3565-ac08-487e-b0e7-c4fb520da202 Случајно ја најдов книгата на Зоран од Србија,во повеке делови... има убаво напишано ... :)
   
  На Baronessa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  753
  мене од раѓање ми се гади од месо....
   
  На Smiley_1996 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Glorry

  Glorry Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  261
  Допаѓања:
  369
  Добро што си се одлучиле на таков избор,ама сметам дека бар од време на време здраво и корисно е да се јаде месо...
   
 5. Snape

  Snape Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  284
  Допаѓања:
  401
  Јас нешто измеѓу сум само пилешко јадам.
   
  На street_chic му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  753
  можеби е здраво но нема потреба! протеините кои ги содржи месото се наоѓаат и во другите млечни продукти... што е и поздраво...
   
  На Smiley_1996 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Нивно си е, така си одлуличе - така нека прават. Секој си знае сам за себе, и како што кажа ЧНМ, протеините не се нааѓаат само во месото, има во млечните продукти, јајца и тн. и не е и толку лошо да си вегетаријанец.
   
  На Smiley_1996 и Baronessa им се допаѓа ова.
 8. важна

  важна Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  552
  Допаѓања:
  694
 9. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  753


  Запознај што јадеш... сигурно после ова нема да помислиш на месо...
   
  На Coyote и Smiley_1996 им се допаѓа ова.
 10. важна

  важна Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  552
  Допаѓања:
  694
  Ги сакам животните, ама сакам и месо.
   

Сподели: