Ваша омилена марка (моден бренд)

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
За облека Зара, H&M и еден куп винтиџ и небрендирана облека , за креатор што посакувам да имам парчиња од него тоа се дефинитивно Долче и Габана и Валентино. За чевли го сакам Маноло, за часовници Мајкл Корс или Келвин Клајн, за шминки го сакам Шанел , за чанти Прада и Шанел. За парфем Армани и Шанел а за патувања Бурбери.
И да за патики само Конверс и за мартинки Др Мартинс
 

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Зара,Манго,Бершка,Страдиварус,Pull & Bear,H&M,Миу Миу,Victoria's Secret,Прада,Шанел,Луј Витон,Келвин Клајн,Дуки Дасо,Барбери,Диор,Версаче,Најк,Адидас,Конверс,Пума,Хумел
 

Angel-Alessandra99

Староседелец
2 јули 2015
46
43
628
21
Во светот на модата
Зара,Манго,Бершка,Страдиварус,Pull & Bear,H&M,Миу Миу,Victoria's Secret,Прада,Шанел,Луј Витон,Келвин Клајн,Дуки Дасо,Барбери,Диор,Версаче,Guess,Givenchy,Sherri Hill, Најк,Адидас,Конверс,Пума,Хумел