Брачно неверство

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
999
606
423
Ohrid
А ако се` им е погодено и не сакаат детенце затоа што не склопиле брак од љубов? И тоа е идеален брак?
овдека имаме дебата под услов наведен како во конкретниот пример
значи семејство, има горе долу најверојанот се и било средено 9 години брак во кој не го изневерила а сепак во последните 6 месеци се решила на тој чекор и тоа пази ради сеа ќе употребам збор со непријатна конотација али целосно го опишува нејзиниот потег. Курташак
не велам дека секоја жена не е подложна на влијание не е под притисок на удварачи али сепак е мажена жена мора да има граници.
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,684
3,863
1,183
овдека имаме дебата под услов наведен како во конкретниот пример
значи семејство, има горе долу најверојанот се и било средено 9 години брак во кој не го изневерила а сепак во последните 6 месеци се решила на тој чекор и тоа пази ради сеа ќе употребам збор со непријатна конотација али целосно го опишува нејзиниот потег. Курташак
не велам дека секоја жена не е подложна на влијание не е под притисок на удварачи али сепак е мажена жена мора да има граници.
не му одговори на прашањето :)
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
872
1,103
393
27
Струмица
А ако се` им е погодено и не сакаат детенце затоа што не склопиле брак од љубов? И тоа е идеален брак?
епа што тогаш барале да се земат?? таков брак не треба ни да постои... инаку кога сме веќе кај идеалниот брак според мене е брак полн со љубов, разбирање, да си кажуваат се еден на друг, да се почитуваат и да се среќни, значи јас живеам во еден таков дом, односно сум плод на еден таков брак, моите се 27 години заедно во брак и секогаш имаат разбирање еден кон друг, се сакаат секој ден повеќе и повеќе, со оваа сакав да кажам дека постои таков брак... и најбитното заедно се во секоја мака, не се разделуваат
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
овдека имаме дебата под услов наведен како во конкретниот пример
значи семејство, има горе долу најверојанот се и било средено 9 години брак во кој не го изневерила а сепак во последните 6 месеци се решила на тој чекор и тоа пази ради сеа ќе употребам збор со непријатна конотација али целосно го опишува нејзиниот потег. Курташак
не велам дека секоја жена не е подложна на влијание не е под притисок на удварачи али сепак е мажена жена мора да има граници.
Koга вистински би љубеле независно кој, тогаш неверството би им било последно нешто на памет.

епа што тогаш барале да се земат?? таков брак не треба ни да постои... инаку кога сме веќе кај идеалниот брак според мене е брак полн со љубов, разбирање, да си кажуваат се еден на друг, да се почитуваат и да се среќни, значи јас живеам во еден таков дом, односно сум плод на еден таков брак, моите се 27 години заедно во брак и секогаш имаат разбирање еден кон друг, се сакаат секој ден повеќе и повеќе, со оваа сакав да кажам дека постои таков брак... и најбитното заедно се во секоја мака, не се разделуваат
Јас прашав само дали и тоа е идеален брак.
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,684
3,863
1,183
епа што тогаш барале да се земат?? таков брак не треба ни да постои... инаку кога сме веќе кај идеалниот брак според мене е брак полн со љубов, разбирање, да си кажуваат се еден на друг, да се почитуваат и да се среќни, значи јас живеам во еден таков дом, односно сум плод на еден таков брак, моите се 27 години заедно во брак и секогаш имаат разбирање еден кон друг, се сакаат секој ден повеќе и повеќе, со оваа сакав да кажам дека постои таков брак... и најбитното заедно се во секоја мака, не се разделуваат
Хм .. постои и брак без деца .. не гледам ништо чудно во тоа, си се сакаат двајцата, не сакаат да имаат дете, ќе си се плескаат кога сакаат без да затрудни жената и готово.
Имам чист пример за тоа, и среќни се што си живеат така :)
 
  • Like
Реакции: slb_bobo

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
872
1,103
393
27
Струмица
Хм .. постои и брак без деца .. не гледам ништо чудно во тоа, си се сакаат двајцата, не сакаат да имаат дете, ќе си се плескаат кога сакаат без да затрудни жената и готово.
Имам чист пример за тоа, и среќни се што си живеат така :)
знам дека има и такви, но сепак јас лично во таков брак не би била никогаш, што ќе ми е тој брак, кога нема да го имам најскапоценото, детенце... подобро би била во врска и би живеела со дечкото заедно
 
  • Like
Реакции: Legioner

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,050
6,674
1,153
Big Sur
Леги, да те праша тебе дада, ама без да и’ го нудиш Шарко, може?
Кој си на фемина? Палестинец или Дволичен?

И не, зашто да е темава само женски брачни неверства?
Мажите дома ги полеваат китките?
Не сум феминистички настроена па ич, туку ако сакаш дискусија, барај ја и од двете страни, а ти само сакаш да читаш колкави курвештии се жените што изневеруваат и да се сладиш.
 
  • Like
Реакции: redhead and slb_bobo

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
999
606
423
Ohrid
Koга вистински би љубеле независно кој, тогаш неверството би им било последно нешто на памет.

Љубовта по теории на психологија трае најмногу 3 години после се тоа е навика
али постои едно друго нешто фамилијарна чест према мажот према детето на крај краева према самата нејзе си го валка своето име и името на нејзината фамилија
едноставно си го гази самото нејзино достоинство