1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Брачно неверство

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Legioner, 19 април 2012.

 1. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  овдека имаме дебата под услов наведен како во конкретниот пример
  значи семејство, има горе долу најверојанот се и било средено 9 години брак во кој не го изневерила а сепак во последните 6 месеци се решила на тој чекор и тоа пази ради сеа ќе употребам збор со непријатна конотација али целосно го опишува нејзиниот потег. Курташак
  не велам дека секоја жена не е подложна на влијание не е под притисок на удварачи али сепак е мажена жена мора да има граници.
   
 2. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  не му одговори на прашањето :)
   
 3. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  епа што тогаш барале да се земат?? таков брак не треба ни да постои... инаку кога сме веќе кај идеалниот брак според мене е брак полн со љубов, разбирање, да си кажуваат се еден на друг, да се почитуваат и да се среќни, значи јас живеам во еден таков дом, односно сум плод на еден таков брак, моите се 27 години заедно во брак и секогаш имаат разбирање еден кон друг, се сакаат секој ден повеќе и повеќе, со оваа сакав да кажам дека постои таков брак... и најбитното заедно се во секоја мака, не се разделуваат
   
 4. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Koга вистински би љубеле независно кој, тогаш неверството би им било последно нешто на памет.

  Јас прашав само дали и тоа е идеален брак.
   
  На melpomena и $3Я3|\||)&p&†Y им се допаѓа ова.
 5. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Хм .. постои и брак без деца .. не гледам ништо чудно во тоа, си се сакаат двајцата, не сакаат да имаат дете, ќе си се плескаат кога сакаат без да затрудни жената и готово.
  Имам чист пример за тоа, и среќни се што си живеат така :)
   
  На slb_bobo му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  конкретна е темава не општа
   
 7. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  знам дека има и такви, но сепак јас лично во таков брак не би била никогаш, што ќе ми е тој брак, кога нема да го имам најскапоценото, детенце... подобро би била во врска и би живеела со дечкото заедно
   
  На Legioner му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,048
  Допаѓања:
  6,666
  Леги, да те праша тебе дада, ама без да и’ го нудиш Шарко, може?
  Кој си на фемина? Палестинец или Дволичен?

  И не, зашто да е темава само женски брачни неверства?
  Мажите дома ги полеваат китките?
  Не сум феминистички настроена па ич, туку ако сакаш дискусија, барај ја и од двете страни, а ти само сакаш да читаш колкави курвештии се жените што изневеруваат и да се сладиш.
   
  На redhead и slb_bobo им се допаѓа ова.
 9. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
   
 10. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Legioner
  Пријателе, вистинската љубов не е подложна на времето. Ништо не е навика ако доволно сакаш.
   

Сподели: