Брачно неверство

TheKitten

Истакнат Член
3 март 2012
549
629
93
јас не ги знам, па баш ме интересира кој се можат да бидат причините за неверството ... !?

јас имам некакво искуство со ова и далеку е од секојдневните причини за неверството ... само не би сакал да ги споделам од респект према "госпоѓата" ...
Постојат две причини за неверство. Лош сексуален живот (тоа лош може да биде недоволен/незадоволителен/досаден....).
И досаден период во животот, па се бара забава, авантура.... :)
 

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,054
1,576
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Постојат две причини за неверство. Лош сексуален живот (тоа лош може да биде недоволен/незадоволителен/досаден....).
И досаден период во животот, па се бара забава, авантура.... :)
Исто така и ладен однос на еден од партнерите, при што другиот бара внимание кај трето лице.
 

Aristokrat

Староседелец
27 февруари 2012
2,655
3,335
1,153
Има и ќе има.
И секој што ќе каже дека бил верен излажал.
Добар брак постои само таму каде што се добро прекриени тајните
 
  • Like
Реакции: Bum-Bum

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
999
606
423
Ohrid
читајќи го еден текс на неверството на жената налетав на овој форум
еве дел од дискусиите на него :kafe
Интересна тема.Јас пак имам ваква ситуација.Во брак сум 9 години и имам 1 дете.Цело време до пред 6месеци никогаш го немав изневерено мажот ми ни со бакнеж,ни со флерт со некој друг.Пред 6 месеци сосема на шега почнав смешна препирка со колега со кој работам.Препирката продолжи со смирување и со кафе , а подоцна со смс пораки, за да на крај го изневерам мажот ми.

остатокот го имате на http://forum.femina.mk/brak/bracni-neverstva-t73/

да зборуваме малку за брачното неверството потикнато од жената која во бракот има деца.
Не ми е јасна една работа како некои жени толку лесно го сваќаат неверството и го практикуваат секојдневно (сведок сум на такви неверства, постојано на работа сум сведок на такви излети на мажени жени )
колку го оправдувате ??
колку го осудувате овој нивен чин ??
и најважно што ги тера на тоа ???
ги чекам Вашите ценети мислења :pusi
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
872
1,103
393
27
Струмица
Пред се не изневеруваат само жените, во просек мажите изневеруваат повеќе... инаку не го оправдувам во никоја ситуација, ни од двете страни... штом ти си одлучил со некој да стапиш во брак и поготово да имаш и деца, тоа значи дека треба да останеш со него до крајот на животот, иако сега тоа се ретки случаеви, секој проблем може да се реши, така да што и да се појави помеѓу брачните другари со напори може да го решат, нема потреба да се трча во друга прегратка... и откога ќе се дознае што доаѓа - развод, а кога тогаш ќе се дознае... и како ќе му биде на тој што изневерил, ќе нема грижа на совеста?? како ќе му биде на детето, ако не друго треба барем на него да се мисли... ако не сака веќе да биде со партнерот нека се разведат па потоа да си бара други, а не додека е во брак да го прави тоа... болно е... :x а тие луѓе кои што го направиле тоа за мене се луѓе без совест, немаат срце, а таквите јас не ги почитувам воопшто...
 

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,054
1,576
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Мажот е крив!
Кој му е крив на мажот што не си се препирал со женаму на шала та за потоа да се смират и да излезат на кафе, па да и пише смс ’’те посакувам мачкице’’ и на крај да се плеснат онака јако? м? Морала таа кутрата со колегата да се снаоѓа.

Океј, се зезам за погорното, но сепак вината не е секогаш кај изневерувачот било да е мажот или жената. Имам и во мојата околина жени кои изневеруваат, но кога гледам какво магаре од сопруг чуваат дома, донекаде и не ги кривам. Меџутим, треба прво да се напраи разговор у четири очи и да се воведат некои реформи во врската/бракот за да не дојде до неверство.
Исто и обратно. Имам еден пријател кој неколку години е во врска, а сеуште го нема доживеано оралното задоволство од женска му. За да бида работата уште пожална не го ни фаќа за пенис, а сексуалниот чин се води строго во полузатемнета просторија. Не се заебавам, ова е жива вистина, повеќепати ми се има жалено. Сум пробувал вели да ја разубедам, никако! И како после да не изневерува?
 
  • Like
Реакции: MoonFairy

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
999
606
423
Ohrid
Пред се не изневеруваат само жените, во просек мажите изневеруваат повеќе... инаку не го оправдувам во никоја ситуација, ни од двете страни... штом ти си одлучил со некој да стапиш во брак и поготово да имаш и деца, тоа значи дека треба да останеш со него до крајот на животот, иако сега тоа се ретки случаеви, секој проблем може да се реши, така да што и да се појави помеѓу брачните другари со напори може да го решат, нема потреба да се трча во друга прегратка... и откога ќе се дознае што доаѓа - развод, а кога тогаш ќе се дознае... и како ќе му биде на тој што изневерил, ќе нема грижа на совеста?? како ќе му биде на детето, ако не друго треба барем на него да се мисли... ако не сака веќе да биде со партнерот нека се разведат па потоа да си бара други, а не додека е во брак да го прави тоа... болно е... :x а тие луѓе кои што го направиле тоа за мене се луѓе без совест, немаат срце, а таквите јас не ги почитувам воопшто...


најболно во целава ситуација е што таа има дете идеален брак , кој ете издржал 9 години. И на крај решила да направи неверство да е поинтересно понатака се фали истата со тоа дека добивала љубов од двете страни. (facepalm)
Ај да речиш да нема деца ај некако мада и тоа не е за оправдување ама вака е за целосна осуда.
 
  • Like
Реакции: Caci

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
872
1,103
393
27
Струмица
Мажот е крив!
Кој му е крив на мажот што не си се препирал со женаму на шала та за потоа да се смират и да излезат на кафе, па да и пише смс ’’те посакувам мачкице’’ и на крај да се плеснат онака јако? м? Морала таа кутрата со колегата да се снаоѓа.

Океј, се зезам за погорното, но сепак вината не е секогаш кај изневерувачот било да е мажот или жената. Имам и во мојата околина жени кои изневеруваат, но кога гледам какво магаре од сопруг чуваат дома, донекаде и не ги кривам. Меџутим, треба прво да се напраи разговор у четири очи и да се воведат некои реформи во врската/бракот за да не дојде до неверство.
Исто и обратно. Имам еден пријател кој неколку години е во врска, а сеуште го нема доживеано оралното задоволство од женска му. За да бида работата уште пожална не го ни фаќа за пенис, а сексуалниот чин се води строго во полузатемнета просторија. Не се заебавам, ова е жива вистина, повеќепати ми се има жалено. Сум пробувал вели да ја разубедам, никако! И како после да не изневерува?
па не мора да изневери пријателот, никогаш не е решение неверството, и ајде да кажеме ја изневерил и што потоа, бил со некоја имале орален секс, бил задоволен и потоа?? нека разговара со неа, нека и објасни дека сака, нека види зошто таа не сака, која е причината, па после тоа да донесе одлука што и како да направи... па на крајот постои и раскинување, нека стават крај... ;)
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
872
1,103
393
27
Струмица
најболно во целава ситуација е што таа има дете идеален брак , кој ете издржал 9 години. И на крај решила да направи неверство да е поинтересно понатака се фали истата со тоа дека добивала љубов од двете страни. (facepalm)
Ај да речиш да нема деца ај некако мада и тоа не е за оправдување ама вака е за целосна осуда.
некои луѓе просто не се луѓе и не знаат да го ценат тоа што го имаат... жално и за мажот и за детето...
 
  • Like
Реакции: Legioner

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,054
1,576
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
па не мора да изневери пријателот, никогаш не е решение неверството, и ајде да кажеме ја изневерил и што потоа, бил со некоја имале орален секс, бил задоволен и потоа?? нека разговара со неа, нека и објасни дека сака, нека види зошто таа не сака, која е причината, па после тоа да донесе одлука што и како да направи... па на крајот постои и раскинување, нека стават крај... ;)
Пишав погоре дека ја разубедувал, но попусто. А да и раскине не може, ја сака многу. Но ете ...
 
  • Like
Реакции: melpomena