Брачно неверство

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
999
606
423
Ohrid
Мажот е крив!
Кој му е крив на мажот што не си се препирал со женаму на шала та за потоа да се смират и да излезат на кафе, па да и пише смс ’’те посакувам мачкице’’ и на крај да се плеснат онака јако? м? Морала таа кутрата со колегата да се снаоѓа.

Океј, се зезам за погорното, но сепак вината не е секогаш кај изневерувачот било да е мажот или жената. Имам и во мојата околина жени кои изневеруваат, но кога гледам какво магаре од сопруг чуваат дома, донекаде и не ги кривам. Меџутим, треба прво да се напраи разговор у четири очи и да се воведат некои реформи во врската/бракот за да не дојде до неверство.
Исто и обратно. Имам еден пријател кој неколку години е во врска, а сеуште го нема доживеано оралното задоволство од женска му. За да бида работата уште пожална не го ни фаќа за пенис, а сексуалниот чин се води строго во полузатемнета просторија. Не се заебавам, ова е жива вистина, повеќепати ми се има жалено. Сум пробувал вели да ја разубедам, никако! И како после да не изневерува?


важно го става во топло тоа е битно :rofl, ако не му се допаѓа девојката радо би се заменал на негово место ;)
и друго орален е орален секс ама ништо не може да замени вагинален секс :),​
оваа офф топик да се вратиме на темава за брачни неверства направени од жената​
да разјасниме како може жена со фамилија со дете да се реши на таков чекор​
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
999
606
423
Ohrid
некои луѓе просто не се луѓе и не знаат да го ценат тоа што го имаат... жално и за мажот и за детето...
тоа не можам да го сватам дури и гневен сум на тоа. И се погодил мажот детенцето се убаво во живот а таја неблагодарна го изневерува мажот :banghead(punch)
 
  • Like
Реакции: Caci

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,054
1,576
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
важно го става во топло тоа е битно :rofl, ако не му се допаѓа девојката радо би се заменал на негово место ;)
и друго орален е орален секс ама ништо не може да замени вагинален секс :),​
оваа офф топик да се вратиме на темава за брачни неверства направени од жената​
да разјасниме како може жена со фамилија со дете да се реши на таков чекор​
Па чекај сеа темава ти е само за неверни жени?
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
999
606
423
Ohrid
Па чекај сеа темава ти е само за неверни жени?
да да конкретно бидејќи наведов еклатантен пример од форум
ради тоа темава е повеќе нагласена за женското неверство во рамките на еден идеален брак каде има деца
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,231
17,758
1,673
На сигурно
најболно во целава ситуација е што таа има дете идеален брак , кој ете издржал 9 години. И на крај решила да направи неверство да е поинтересно понатака се фали истата со тоа дека добивала љубов од двете страни. (facepalm)
Ај да речиш да нема деца ај некако мада и тоа не е за оправдување ама вака е за целосна осуда.
Што е тоа идеален брак?

прво
тоа не можам да го сватам дури и гневен сум на тоа. И се погодил мажот детенцето се убаво во живот а таја неблагодарна го изневерува мажот :banghead(punch)
после
важно го става во топло тоа е битно :rofl, ако не му се допаѓа девојката радо би се заменал на негово место ;)
и друго орален е орален секс ама ништо не може да замени вагинален секс :)
Аманте,оди па изгради мислење за некого,камелеон не ти е рамен Легионер.
а може па и до мојот капацитет е. :)

Неможам да коментирам за брачните неверства,ги има секакви,една ситуација за мене може да биде сватлива и оправдана,за друг не и се така до безкрај.
Изневеруваат и мажите и жените,не ме интересира кој како ке си го живее животот,ако ме снајде тогаш ке разглобувам.


 
  • Like
Реакции: slb_bobo

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
Пишав погоре дека ја разубедувал, но попусто. А да и раскине не може, ја сака многу. Но ете ...
Ја сака многу????
Извини,па ако ја сака многу нема да ја изневерува. Така е многу полошо.
Сексот е битна работа во врската или бракот (ама не е најбитна), али сепак ако не е задоволен од сексот изневерувањето е најлошата можна варијанта.
Колку и да е болно раскинувањето, така пак со изневерување е многу полошо.
Не го признавам тој изговор ама ич.

Извини што ти се умешав во муабет, ама повеќе пати го има слушнато ова и страшно ме нервира.
Жената/девојката или мажот/дечкото е крив што не ги задоволува во сексот, па сироти тие морале да изневеруваат нели.(facepalm)

Како и да е сите изневеруваат, меѓутоа многу е пострашно е кога е во брак.
Особено па ако има и дете.
Не знам што ја натерало конкретно женава во примеров да изневери, али не секој реагира исто пред искушение.
А нив ги има и секогаш ќе ги има.
 
  • Like
Реакции: WomanInRed and Legioner

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
999
606
423
Ohrid
И што е идеален брак рече?(wasntme)
мора дај да те зеам за жена шо викаш а :pusi, туку кој ќе те слуша 24/7 нон стоп ќе ми зборвиш :D
идеален брак што е
кога се им е погодено си имаат детенце, не страдаат за ништо, е сега во таков рај да живееш
и во еден момент свесен да го уништеш сето тоа не ми е сватливо
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,231
17,758
1,673
На сигурно
идеален брак што е
кога се им е погодено си имаат детенце, не страдаат за ништо, е сега во таков рај да живееш
и во еден момент свесен да го уништеш сето тоа не ми е сватливо
е лесно е од страна гледано,сечиј брак ни изгледа рај
 
  • Like
Реакции: Lady*

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
мора дај да те зеам за жена шо викаш а :pusi, туку кој ќе те слуша 24/7 нон стоп ќе ми зборвиш :D
идеален брак што е
кога се им е погодено си имаат детенце, не страдаат за ништо, е сега во таков рај да живееш
и во еден момент свесен да го уништеш сето тоа не ми е сватливо
А ако се` им е погодено и не сакаат детенце затоа што не склопиле брак од љубов? И тоа е идеален брак?