1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Брачно неверство

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Legioner, 19 април 2012.

 1. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606


  важно го става во топло тоа е битно :rofl, ако не му се допаѓа девојката радо би се заменал на негово место ;)
  и друго орален е орален секс ама ништо не може да замени вагинален секс :), ​
  оваа офф топик да се вратиме на темава за брачни неверства направени од жената​
  да разјасниме како може жена со фамилија со дете да се реши на таков чекор​
   
 2. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  тоа не можам да го сватам дури и гневен сум на тоа. И се погодил мажот детенцето се убаво во живот а таја неблагодарна го изневерува мажот :banghead(punch)
   
  На Caci му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  Па чекај сеа темава ти е само за неверни жени?
   
 4. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  да да конкретно бидејќи наведов еклатантен пример од форум
  ради тоа темава е повеќе нагласена за женското неверство во рамките на еден идеален брак каде има деца
   
 5. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,757
  Што е тоа идеален брак?

  прво
  после
  Аманте,оди па изгради мислење за некого,камелеон не ти е рамен Легионер.
  а може па и до мојот капацитет е. :)

  Неможам да коментирам за брачните неверства,ги има секакви,една ситуација за мене може да биде сватлива и оправдана,за друг не и се така до безкрај.
  Изневеруваат и мажите и жените,не ме интересира кој како ке си го живее животот,ако ме снајде тогаш ке разглобувам.   
  На slb_bobo му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Redhead

  Redhead Bookworm

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  1,060
  Допаѓања:
  2,039
  Ја сака многу????
  Извини,па ако ја сака многу нема да ја изневерува. Така е многу полошо.
  Сексот е битна работа во врската или бракот (ама не е најбитна), али сепак ако не е задоволен од сексот изневерувањето е најлошата можна варијанта.
  Колку и да е болно раскинувањето, така пак со изневерување е многу полошо.
  Не го признавам тој изговор ама ич.

  Извини што ти се умешав во муабет, ама повеќе пати го има слушнато ова и страшно ме нервира.
  Жената/девојката или мажот/дечкото е крив што не ги задоволува во сексот, па сироти тие морале да изневеруваат нели.(facepalm)

  Како и да е сите изневеруваат, меѓутоа многу е пострашно е кога е во брак.
  Особено па ако има и дете.
  Не знам што ја натерало конкретно женава во примеров да изневери, али не секој реагира исто пред искушение.
  А нив ги има и секогаш ќе ги има.
   
  На WomanInRed и Legioner им се допаѓа ова.
 7. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,757

  И што е идеален брак рече?(wasntme)
   
  На slb_bobo му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  мора дај да те зеам за жена шо викаш а :pusi, туку кој ќе те слуша 24/7 нон стоп ќе ми зборвиш :D
  идеален брак што е
  кога се им е погодено си имаат детенце, не страдаат за ништо, е сега во таков рај да живееш
  и во еден момент свесен да го уништеш сето тоа не ми е сватливо
   
 9. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,757
  е лесно е од страна гледано,сечиј брак ни изгледа рај
   
  На Lady* му/ѝ се допаѓа ова.
 10. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  А ако се` им е погодено и не сакаат детенце затоа што не склопиле брак од љубов? И тоа е идеален брак?
   

Сподели: