Брачно неверство

mila mila

Истакнат Член
31 март 2012
192
154
343
колку е тоа често ??
и дали на некој од Вас му се случило тоа ???
доколку да како се соочувате со истото ???
На денешницата тоа е дури и секојдневна работа,за некои и нормална.Браковте биднаа навистина ко само потпис на хатија,за жал.:( Многу ретко веќе да се круниса љубов со брак.Туку само интерес да се запечати со потпис.
Ете кога ќе прашам некој постар човек( маж жена без разлика)ама скоро секој ми кажал дека он имал некоја голема љубов што му го скршила срцето.
Па мислам и затоа има неверства.Во повеќето бракот нема љубов.
Има мажи/жени повеќе да си ги сакаат швалерите/ките отколку самите жени/мажи.
Ова не ми е од искуство туку едноставно од тоа што су го слушала,со мои заклучoци.
 
  • Like
Реакции: Legioner and Luckky

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,274
1,911
1,123
Kumanovo
Знам еднога човека што жену му гу има фатено на дело, сс некога Албанца. Намаваја гу њума, потпишала му развод, дете он си га чува, има другу жену сга... свака част на тј миран поступак. Да сам ја бија на његово место... крв би се пролило туј...
 
  • Like
Реакции: 4FUN

VULKAN-PEPEL

Истакнат Член
24 март 2012
160
126
343
кога не си во брак воздржисе од коментари за друг или друга нивна работа јас албанците не ги сакам ич
 

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,274
1,911
1,123
Kumanovo
кога не си во брак воздржисе од коментари за друг или друга нивна работа јас албанците не ги сакам ич
Само сакаше да кажу какви знаев да бидев наши Македонски Девојчиња. А и ја не ги готиву много...
 
  • Like
Реакции: VULKAN-PEPEL and 4FUN

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,635
5,810
1,153
27
Western Sky, Land of Oz.
кога не си во брак воздржисе од коментари за друг или друга нивна работа јас албанците не ги сакам ич
па темава е отворена за дискусија, зарем не? и што имаат Албанците со неверство во бракот? :eek:
 
  • Like
Реакции: 4FUN

VULKAN-PEPEL

Истакнат Член
24 март 2012
160
126
343
мојата брачна состојба е вдовец а женами пред пред да умре бог да гу прости не ми кажа дека ме изневерила изгледа много поштена беше па затој и отиде :rofl :rofl
 
  • Like
Реакции: Bum-Bum and 990Freak

Dr.Gonzo

Истакнат Член
23 февруари 2012
651
1,915
393
Fukushima
www.gonzo.com
ми се случило во харемот да ме извара една жена со друга жена ама ј***ш га премногу ги сакам за да не им опростам
 
  • Like
Реакции: Bum-Bum

iva89

Полноправен Член
27 февруари 2012
76
75
18
Денес за жал неверствата во бракот се многу честа појава, некој ако така си е скроен не му треба и некоја посебна причина за да изневерува :cool: