Брачно неверство

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
999
606
423
Ohrid
Леги, да те праша тебе дада, ама без да и’ го нудиш Шарко, може?
Кој си на фемина? Палестинец или Дволичен?

И не, зашто да е темава само женски брачни неверства?
Мажите дома ги полеваат китките?
Не сум феминистички настроена па ич, туку ако сакаш дискусија, барај ја и од двете страни, а ти само сакаш да читаш колкави курвештии се жените што изневеруваат и да се сладиш.

неверството е неверство без разлика кој го чини али најболно е кога жена која себе си се остварила со фамилија го прави тој чекор.
има и мажи кои во брак изневеруваат и тие се ниски во своите постапки али едно е точно маж колку и да изневерува пак ќе се врати дома.
Ама жена што тргнала по тој пат отиде фамилијата жената е столб на семејството
 

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,054
1,576
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
да да конкретно бидејќи наведов еклатантен пример од форум
ради тоа темава е повеќе нагласена за женското неверство во рамките на еден идеален брак каде има деца
Па тогаш требало да ја именуваш ’’Неверни жени’’ и сл. да нема забуна.
А инаку не знам колку е бракот идеален штом жената шара наоколу. На мажот може му е идеален, но ја прашал и на неа дали и е?
 
  • Like
Реакции: melpomena

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
999
606
423
Ohrid
Legioner
Пријателе, вистинската љубов не е подложна на времето. Ништо не е навика ако доволно сакаш.
што е љубов за тебе ?? што преставува таја може ли да ја дефинираш ???
и која е еве најсилната љубов по тебе ???
 
  • Like
Реакции: melpomena

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
999
606
423
Ohrid
Па тогаш требало да ја именуваш ’’Неверни жени’’ и сл. да нема забуна.
А инаку не знам колку е бракот идеален штом жената шара наоколу. На мажот може му е идеален, но ја прашал и на неа дали и е?
абе порано луѓето оделе на печалба па со години не доаѓале дома па жените им седеле по цел ден дома
сега а те нема 2 дена метла ќе фати жената :mstickle :D
 

AnnAmaa

Полноправен Член
11 јули 2012
42
20
8
СК.
Многу голем противник сум на изневерување,и за машки и за женски излети.
Секогаш се придржувам на изреката,НЕ ГО ПРАВИ ТОА,ШТО НЕСАКАШ ТЕБЕ ДА ТИ ГО ПРАВАТ!
И викам СЕ СЕ ВРАЌА,СЕ СЕ ПЛАЌА!
Во сите тие ситуации нај дебелиот крај ги влечат ДЕЦАТА!
Ова не го кажувам на памет,имам пример од блиско опкружување.
:place Кој последен плаче,нај слатко се смее!
 
  • Like
Реакции: Legioner

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,231
17,758
1,673
На сигурно
абе порано луѓето оделе на печалба па со години не доаѓале дома па жените им седеле по цел ден дома
сега а те нема 2 дена метла ќе фати жената :mstickle :D
ти дека и порано си го живеел својот прв живот па си знаеш од искуство и си осетил на своја кпжа

еден совет за темиве
и оние што колку толку нема да ги копи пасте,ете ке средиш со воведот,ама трудејки се и надолу да ги "водиш" ги упропастуваш,остави ги едноставно да си коментираат членовите без да поставуваш додатни прашања уште од старт,само така нема да се полнат офф топици.Ако не отварај си ги сите во сеир и хумор и ке прајме забава на нив,натиго дај ми го,од едни раце во други :)
 
  • Like
Реакции: redhead, Lady* and slb_bobo

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
ах лисице една :giggle, да одиме натака со темава дај свое мислење би изневерила ли а :) ;)
Леги еве ти доказ дека сам си ги уништуваш темите. Е поради ова што го правиш темите ти одат у канта полни со офтопици, затоа што ти ги почнуваш. Пријатно од мене на темава.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,050
6,674
1,153
Big Sur
неверството е неверство без разлика кој го чини али најболно е кога жена која себе си се остварила со фамилија го прави тој чекор.
има и мажи кои во брак изневеруваат и тие се ниски во своите постапки али едно е точно маж колку и да изневерува пак ќе се врати дома.
Ама жена што тргнала по тој пат отиде фамилијата жената е столб на семејството
Ама нели темава е „Брачни неверства“, а не „Неверства на жената“?
А бракот знаеме кој го сочинува, маж и жена.
Што е разликата кој го чини неверството?
Немаат двајцата ист кров над глава? Емотивната болка не е иста? Ако имаат детенце, тоа нема исто да страда ако мајката е таа што изневерува и ако таткото е тој што изневерува?
Што според тебе е она што ја прави жената подолна?
Фактот што таа треба да е домаќинката во куќата и да му ги мие нозете на мажот? Умре тоа време.
Би требало свеста да ни е доволно развиена за да знаеме дека во брачна заедница не треба да има супериорен и потчинет. И двајцата придонесуваат, и кој и да е изневерен, исто е.
Малце забегување од темата, ама не ти чини размислувањево.
 
  • Like
Реакции: redhead and slb_bobo