1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Брачно неверство

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Legioner, 19 април 2012.

 1. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606

  неверството е неверство без разлика кој го чини али најболно е кога жена која себе си се остварила со фамилија го прави тој чекор.
  има и мажи кои во брак изневеруваат и тие се ниски во своите постапки али едно е точно маж колку и да изневерува пак ќе се врати дома.
  Ама жена што тргнала по тој пат отиде фамилијата жената е столб на семејството
   
 2. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  Па тогаш требало да ја именуваш ’’Неверни жени’’ и сл. да нема забуна.
  А инаку не знам колку е бракот идеален штом жената шара наоколу. На мажот може му е идеален, но ја прашал и на неа дали и е?
   
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  што е љубов за тебе ?? што преставува таја може ли да ја дефинираш ???
  и која е еве најсилната љубов по тебе ???
   
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Nicole

  Nicole Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2012
  Мислења:
  249
  Допаѓања:
  226
  Има ваква тема, и што е најинтересно Леги ја отворил и претходната :giggle
   
  На Lady*, Electra и melpomena им се допаѓа ова.
 5. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  абе порано луѓето оделе на печалба па со години не доаѓале дома па жените им седеле по цел ден дома
  сега а те нема 2 дена метла ќе фати жената :mstickle :D
   
 6. AnnAmaa

  AnnAmaa Полноправен Член

  Зачленет на:
  11 јули 2012
  Мислења:
  42
  Допаѓања:
  20
  Многу голем противник сум на изневерување,и за машки и за женски излети.
  Секогаш се придржувам на изреката,НЕ ГО ПРАВИ ТОА,ШТО НЕСАКАШ ТЕБЕ ДА ТИ ГО ПРАВАТ!
  И викам СЕ СЕ ВРАЌА,СЕ СЕ ПЛАЌА!
  Во сите тие ситуации нај дебелиот крај ги влечат ДЕЦАТА!
  Ова не го кажувам на памет,имам пример од блиско опкружување.
  :place Кој последен плаче,нај слатко се смее!
   
  На Legioner му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  ах лисице една :giggle, да одиме натака со темава дај свое мислење би изневерила ли а :) ;)
   
 8. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,757
  ти дека и порано си го живеел својот прв живот па си знаеш од искуство и си осетил на своја кпжа

  еден совет за темиве
  и оние што колку толку нема да ги копи пасте,ете ке средиш со воведот,ама трудејки се и надолу да ги "водиш" ги упропастуваш,остави ги едноставно да си коментираат членовите без да поставуваш додатни прашања уште од старт,само така нема да се полнат офф топици.Ако не отварај си ги сите во сеир и хумор и ке прајме забава на нив,натиго дај ми го,од едни раце во други :)
   
  На redhead, Lady* и slb_bobo им се допаѓа ова.
 9. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Леги еве ти доказ дека сам си ги уништуваш темите. Е поради ова што го правиш темите ти одат у канта полни со офтопици, затоа што ти ги почнуваш. Пријатно од мене на темава.
   
  На melpomena и $3Я3|\||)&p&†Y им се допаѓа ова.
 10. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,048
  Допаѓања:
  6,666
  Ама нели темава е „Брачни неверства“, а не „Неверства на жената“?
  А бракот знаеме кој го сочинува, маж и жена.
  Што е разликата кој го чини неверството?
  Немаат двајцата ист кров над глава? Емотивната болка не е иста? Ако имаат детенце, тоа нема исто да страда ако мајката е таа што изневерува и ако таткото е тој што изневерува?
  Што според тебе е она што ја прави жената подолна?
  Фактот што таа треба да е домаќинката во куќата и да му ги мие нозете на мажот? Умре тоа време.
  Би требало свеста да ни е доволно развиена за да знаеме дека во брачна заедница не треба да има супериорен и потчинет. И двајцата придонесуваат, и кој и да е изневерен, исто е.
  Малце забегување од темата, ама не ти чини размислувањево.
   
  На redhead и slb_bobo им се допаѓа ова.

Сподели: