Брачно неверство

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,054
1,576
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
абе порано луѓето оделе на печалба па со години не доаѓале дома па жените им седеле по цел ден дома
сега а те нема 2 дена метла ќе фати жената :mstickle :D
Ама порано жената била машина за деца, а башка живеела со свекор, свекрва, девер, јатрва, золва и други домашни животни.
 

Nicole

Староседелец
27 јуни 2012
249
226
643
ах лисице една :giggle, да одиме натака со темава дај свое мислење би изневерила ли а :) ;)
Ако ми се пружи шанса со некој згоден по мој вкус зашто да не(да размислував така досега ќе напраев растур:D) Ма какво неверство, и покрај тоа што сум имала и имам само еден партнер(inlove) во мојот живот, не би го направила тоа, имам се зашто да упропастувам нешто што сум го градела толку години. Неверство нема да направам, но и нема никогаш да го опростам ако некој ми го направи мене.
И да бидам Он на темава,
Јас не знам зашто воопшто се земаат некои кога потоа изневеруваат, вака барем деца нема да патат од неразмислувањата на нивните родители.
 
  • Like
Реакции: Legioner

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,490
1,123
Скопје
забава кратко и јасно ко Спартанците ;)
Тогаш темава не е на соодветно место.
Дуплираш сопствени теми, дискусиите кои ги водиш се без правец, не одговараш конкретно на поставените прашања, а прашањата кои ги поставуваш ја носат темата во други води.
И висиш на женски форуми? Се сладиш со нечии признанија, плус имаш акаунт за да можеш и таму да ги подбуцнуваш со своите мислења...
Нема некој совршен член на форумов, со совршени мислења со кои сите се согласуваат, ниту сите други пишуваат паметни и издржани мислења, ама ти ....
Ти фали женска бре :)
 

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,400
4,421
1,153
па едно 50 мислења избришав
споени се двете теми
од тоа како ќе ја развиват(м)е дискусијата натака зависи дали ќе се најде темава во канта
 
  • Like
Реакции: Марија and Legioner

milito22

Нов член
25 септември 2012
1
0
1
32
Постојат две причини за неверство. Лош сексуален живот (тоа лош може да биде недоволен/незадоволителен/досаден....).
И досаден период во животот, па се бара забава, авантура.... :)
tokmu taka.. koga devojka izneveruva decko taa definitivno e KURVA . I obratno koga decko izneveruva devojka zoj e ZENKAR !!e ova neverstvo vo VRSKA DEFINITIVNO NE GO OPRAVDUVAM nema pricija za neverstvo , ako ne ti se dopaga seksualniot zivot ili negovoto/nejziniot karakter RASKINI SI I NIKOMU NISTO !! a vo brak neverstvoto e drugo , ILI E KURVA/ZENKAR iliiiii ima bracni problemi, poslednite godini ne e voopsto zadovolen/na od zenata/mazot pa NORMALNO e da izneveruva , POTPOLNO OVA NEVERSTVO GO PODDRZUVAM , bidejki razvodi ova ona semejni problemi , , ,, a neverstvoto vo VRSKA voopsto NE !!