1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Брачно неверство

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Legioner, 19 април 2012.

 1. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  Ама порано жената била машина за деца, а башка живеела со свекор, свекрва, девер, јатрва, золва и други домашни животни.
   
  На The High Commander, Caci, Electra и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. Марија

  Марија Poétesse

  Зачленет на:
  14 април 2012
  Мислења:
  1,146
  Допаѓања:
  2,490
  Директно прашање, чисто како солза до Legioner : Која е целта на темите кои ги отвараш упорно?
   
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  како ти би реагирал на неверство на девојка ти пример
   
 4. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  забава кратко и јасно ко Спартанците ;)
   
 5. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,757
  ете на пример сега преминуваме од брачно неверство во неверсво во врска :unsure
   
 6. Nicole

  Nicole Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2012
  Мислења:
  249
  Допаѓања:
  226
  Ако ми се пружи шанса со некој згоден по мој вкус зашто да не(да размислував така досега ќе напраев растур:D) Ма какво неверство, и покрај тоа што сум имала и имам само еден партнер(inlove) во мојот живот, не би го направила тоа, имам се зашто да упропастувам нешто што сум го градела толку години. Неверство нема да направам, но и нема никогаш да го опростам ако некој ми го направи мене.
  И да бидам Он на темава,
  Јас не знам зашто воопшто се земаат некои кога потоа изневеруваат, вака барем деца нема да патат од неразмислувањата на нивните родители.
   
  На Legioner му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Марија

  Марија Poétesse

  Зачленет на:
  14 април 2012
  Мислења:
  1,146
  Допаѓања:
  2,490
  Тогаш темава не е на соодветно место.
  Дуплираш сопствени теми, дискусиите кои ги водиш се без правец, не одговараш конкретно на поставените прашања, а прашањата кои ги поставуваш ја носат темата во други води.
  И висиш на женски форуми? Се сладиш со нечии признанија, плус имаш акаунт за да можеш и таму да ги подбуцнуваш со своите мислења...
  Нема некој совршен член на форумов, со совршени мислења со кои сите се согласуваат, ниту сите други пишуваат паметни и издржани мислења, ама ти ....
  Ти фали женска бре :)
   
  На Aristokrat, WomanInRed и melpomena им се допаѓа ова.
 8. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  привремено ја затворам темава, додека не исчитам за шо е муабетов.
   
  На Марија и slb_bobo им се допаѓа ова.
 9. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  па едно 50 мислења избришав
  споени се двете теми
  од тоа како ќе ја развиват(м)е дискусијата натака зависи дали ќе се најде темава во канта
   
  На Марија и Legioner им се допаѓа ова.
 10. milito22

  milito22 Нов член

  Зачленет на:
  25 септември 2012
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  tokmu taka.. koga devojka izneveruva decko taa definitivno e KURVA . I obratno koga decko izneveruva devojka zoj e ZENKAR !!e ova neverstvo vo VRSKA DEFINITIVNO NE GO OPRAVDUVAM nema pricija za neverstvo , ako ne ti se dopaga seksualniot zivot ili negovoto/nejziniot karakter RASKINI SI I NIKOMU NISTO !! a vo brak neverstvoto e drugo , ILI E KURVA/ZENKAR iliiiii ima bracni problemi, poslednite godini ne e voopsto zadovolen/na od zenata/mazot pa NORMALNO e da izneveruva , POTPOLNO OVA NEVERSTVO GO PODDRZUVAM , bidejki razvodi ova ona semejni problemi , , ,, a neverstvoto vo VRSKA voopsto NE !!
   

Сподели: