1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Љубовта и разликата во годините

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од lady_blue, 14 февруари 2012.

 1. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,321
  Допаѓања:
  3,003
  Потполно се согласувам со тебе, без заеднички фокус нема добра врска, добар брак и напредок во семејството. :)
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Boyle

  Boyle Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 ноември 2013
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  12
  Ако се сака се се може, само огромната разлика во години е повеќе од интерес по мое, едните се млади и глипи другите стари волци и му одговара.
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 3. FallenAngel

  FallenAngel Староседелец

  Зачленет на:
  5 декември 2012
  Мислења:
  601
  Допаѓања:
  401
  Во врска сум со момче 18 години постаро од мене веќе месец дена.Моите роднини освен стрина и тато се против.Јас не зборувам со сите кои не ја одобруваат врската и секакви навреди трпев.Ме осудувате ли,инаку многу се сакаме и се ни е убаво.
   
 4. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Чупе, тој е се, освен момче :) Ти имаш 21, тој 39.
  edit: Твој живот :D
   
  На Lady*, Outrider и Prashina им се допаѓа ова.
 5. FallenAngel

  FallenAngel Староседелец

  Зачленет на:
  5 декември 2012
  Мислења:
  601
  Допаѓања:
  401

  стар ерген е
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  придавката е најсоодветна :)
   
  На FallenAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 7. smeska

  smeska Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 декември 2012
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  53
  Сега не дека годините треба да се некоја појдовна точка ,но мислам дека за се си има граници ... и 10 години се некако многу , но до 10 толерирам ... се повеќе ми е многу ... па помислете деца треба да имате на кои им треба витален татко кој ќе се трчка со нив , на кого живците не му се попуштени заради староста , па и на вас ќе ви треба маж што нема да сака само дома да лежи и да не го видите градот повеќе ... зборувам за маж , затоа што некако многу нормално ми е да тој е повозрасниот во бракот ... е сеа за обратниот случај би отворила поопширна дискусија , ама друг пат хаха ... Ај да си најдеме некој нормално , пристоен за нас и да си се сакаме :))) позз до сите и алал да ви е на тие што и покрај гооолемите разлики во годините успевате да сте среќни :)
   
 8. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,178
  Допаѓања:
  2,240
  Е како успеа бе девојче толку стар да најдеш од толку многу млади?
  Не би те осудувала сепак твој избор е ама што е многу многу е. Немам зборови стварно се надевам долго ќе си останете заедно.
   
 9. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  Нека не ве лажат комунистите.
  На Весна, не може да и се верува !
   
  На Lady* и Y1K991 им се допаѓа ова.
 10. ComputerService

  ComputerService Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 јануари 2013
  Мислења:
  446
  Допаѓања:
  240
  фууууууууу... јас бев многу против на „ЉУБОВТА и РАЗЛИКАТА НА ГОДИНИТЕ!“
  И глејте сеа шо ми се деси !! девојкава(женава) успеаа да ми пружи толку многуу љубов, што до сеа не сум ја осетил од никоја девојка, таа силна и топла љубов !
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: