Љубовта и разликата во годините

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Пречките обично се во главата на луѓето,мада менталните пречки се потешки од физичките.
Факт е дека девојките сакаат постари момчиња (мажи). Лично искуство, а и од согледување на околината. Од три мои девојки, само една ми била врсник, останатите биле помали од мене (3 години помали). Друг пример, мој прв братучед кој имаше околу 30тина години, се сплетка со моја школска. Фактички 14 години разлика. Кога братучед ми започнал да брка женски, школскава и јас сме се родиле. Влегоја во врска, родителите на братучед ми ја профатија врската. Родителите на мојата школска не се согласуваа со врската. Таа се криеше и скришум излегуваше со него. Тој ја чекаше пред училиште. Се влечкаа по станови, ваму-таму....Се додека додека една ноќ девојката од неразјаснети причини заврши на болница. Оттогаш тие не сакаат да се видат, таа си најде друг. А овој мојов идиот раскина долга врска и веридба за да се наслади со младо месо.
***
Така да, има разлики, и секој не може да ги голтне.
 

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
402
1,073
Eupen
Нека не ве лажат комунистите.
На Весна, не може да и се верува !

и сеуште сме заедно веќе 7 месеци. и уште си се сакаме. Кој сака доказ нека пиши во приват ќе пратам и слика (inlove)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ghtalpo

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
и сеуште сме заедно веќе 7 месеци. и уште си се сакаме. Кој сака доказ нека пиши во приват ќе пратам и слика (inlove)
Ај бапнија тука сликата да настегаме лајкови, за да не ти пишиме сите во пп, бидејќи сме страшно заинтересирани.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi and Aleksis

RoxieHeart

Староседелец
6 мај 2014
60
58
1,018
Inside your darkest fantasies.
Мене ми е сосема во ред, комаптибилна треба да е зрелоста. Независно од годините, стојам зад тоа дека одредена цифра не гарантира зрелост, понекогаш искуството немало голем придонес во менување преспективи во животот и сериозноста. Различни луѓе, различни карактери.

Лично за себе, не би била со помлад партнер или врсник. Секогаш сум била заинтересирана за повозрасни, маж ми е 11 години постар од мене.

Причина : заеднички интереси, преспективи и планови за иднината ( башка неодолива атракција ).
Секогаш тежнеев да остварам моногамна врска со сериозен партнер кој ќе ме почитува и ќе има основни џентлменски манири, одбира интересни теми за разговор настрана од муабетите кој со кој се смувал или кај е најјаката средношколска вечер |-(
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Тоа си е индивидуално право кој што ќе прави,љубовта нема граници,можеш да залетиш и по 20г помлада,тука неможеш да ги контролираш чувствата.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
тоа е индивидуално
доколку се пр. 10 години разлика и се сакаат неможеш да ги раздвоиш нека се сакаат
сепак тоа е индивидуално

јас не би можел да се загледам и заљубам во некоја 10 години помлада или некоја 10 години постара од мене
добро е ако машкото е постаро 1-4 од женското или ако се иста возраст
 

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Дали мислите дека разликата во години е битна?Мојот е постар од мене 1 година и 4 месеци,па супер ми е.Па мислам дека и е,а и не е битна.Ваше мислење?