Љубовта и разликата во годините

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Од секогаш сум знаел дека некој ќе го каже ова и дека длабоко во себе го знае ама не сите, јас цело време односно од 2015 го зборам ова,годините немаат ама никаква врска со тоа дали некоја врска или брак ќе функционира,сакав да кажам дека : во ДЕНЕШНО време жените се израмнија со мажите така да иако таа некоја си длабоко во себе го посакува тоа кога фунционира како да не го посакува само затоа што да биде во тек со другите(времето) или да придобие нешто кое и се нуди во моментот,значи со самото прифаќање на таквата понуда која еве да речеме би била малку или многу непристојна без разлика дали и е нагласена дирекно или индирекно таа ја прифатила без размислување и таа е таква каква што е сега зборам општо во зависност од личноста,кога ќе бидеш некаков во очите на некој после да го превртиш светот џабе е таа си или тој си..
Поетот сака да каже дека врската или бракот денес (вистински) е во изумирање,се се знае се се слуша светот е мал кој со која бил и обратно,која е каква е каков е што е,се плеска на страна или тој е во овсајд еднаш неделно небитно се е јеби ветер,единствено некое копче да се најде едвај исто како на сакото,замислете од толку копчиња шнајдерот ровари по кутиите со милион копчиња и нема и нема и ете го шутнато во некој ќош последното,а баш за тоа сако,истото е и ова што го тапацирам цело време,ама сум бил не разбирлив со текстовиве,така им одговара може или пак се нема капацитет да се доживее ова пишаново мое(искрено)..
Не е лично за никого да не мисли некој или некоја,а многу ќе се пронајдат верувам.
Благодариме,
:kafe:cool:
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Не знам кој ќе се пронајди, ама ти делуваш како да ти е страв да си во врска. Искрено ми е жал малку за тебе, зошто да бидеш сакан и заљубен и да имаш некоја што те сака и е заљубена во тебе е нешто најдобро што може да се случи.
Многу од страв и инает не го доживуваат ова и секогаш им недостига љубов. Ти тргна со такво размислување и така ќе ти биде цело време. Јас поинаку размислувам од тебе. На страна си има нешто тој/таа што не е задоволен и си го чува партнерот зошто со другиот може само односи да има.
Се надевам еден ден ќе сфатиш што сакам да кажам, а тоа е дека се дава шанса без претходно да мислиш дека ќе се зафркниш, зошто нема со секоја. Изгледа многу си разочаран, па вака размислуваш. Ти посакувам да си најдеш твојата љубов и да смениш мислење.
(star)
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Така е да јас сум избрзал и не знам што напишав,во право си така е .
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Излечи си ја раната од 2015 @Mnogo Bitno какви девојки има, ќе ти го сменат цел Свет розов ќе ти биде. Не биди ти тоа копче што се крие во ќош, научи да се однесуваш како што доликува и да не гледаш на девојките како објекти за секс. Кога ќе го научиш ова ќе имаш и почит и љубов. Се од тебе зависи. Секогаш ќе ти биде исто ако не се потрудиш ти, а со некоја од 40 години може само така да ти биде. Ќе те мафта и ќе те шутне на крај зошто нема никакво задоволство да и носиш, а не би била заинтересирана за да живее со тебе.
Како што ти кажав, вистинската љубов ти била во раце, ама ти си ја испуштил, а таа ти докажала во повеќе наврати дека те сака. Ќе се труди човек неколку пати за тој што го сака, ама кога нема повратна реакција се прекинува се. Со среќа во потрагата,
Со љубов Ѕвездичка.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ѕид на плачот

malecka

Староседелец
3 април 2013
66
40
1,028
Не знам дали е до домашното воспитување или стварно сум старомодна, ама си сакам дечко повозрасен во години од мене. За ќотек сум што им давам шанси на бааги помладите од мене, зборам за 10 години помлади од мене, ете со колегата од работа уште се воздржувам да не дојде до бакнеж , само не знам уште колку долго ќе се контролирам.
Па и јас сум човечко битие, ми се сака и мене , уфффф маки (worried)

Е сега ке рече некој, па кој те стопира да запознаеш и повозрасни, ма запознавам јас само не ми паѓаат во очи повозрасните, па завршам во кревет со помлад.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: supersonik

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
Познава граници и те како иначе идеална разлика е 5 години а 7-10... е голема разлика
 

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,881
944
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Малку ме буниш со муабетов.
Прво велиш сакам дечко повозрасен од мене... а на крај велиш не ми паѓаат во очи повозрасни... :)
И сакаш дечко или само завршуваш во кревет со помлади?

Многу знаеш ти што сакаш кога е во однос годините... мислам дека ти се небитни, битно е да ти се допаѓа момчето според твоите критериуми ;)

П.С. Небитни се годините во однос на љубовта (иако не знам што значи за секој од вас поимот љубов).
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
Небитни се годините рече педофилот и влезе во градинка
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno