Љубовта и разликата во годините

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Проблемот со врските на помала возраст грубо земено лица на возраст од 16-25 е тоа што нема заеднички фокус, цел, причина која би одела подлабоко од сексот и забавата. Створен е вакуум во однос на поранешните времиња бидејќи `зрелоста` и финансиската независност се одложуваат за подоцна се повеќе со секоја нова генерација. И најголемата љубов ќе одумре без заеднички фокус, без работење на заедничка иднина. А баш тоа, заедништвото е она кое најмногу страда денес.
Ако денес е релативно најлесно да се дојде до секс од било кога - истовремено е најтешко да се создаде нешто заеднички без разлика дали тоа се деца, имот, кариера или било што каде подршката и взаемната потпора би биле најважни.

Потполно се согласувам со тебе, без заеднички фокус нема добра врска, добар брак и напредок во семејството. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Boyle

Истакнат Член
23 ноември 2013
25
12
103
Ако се сака се се може, само огромната разлика во години е повеќе од интерес по мое, едните се млади и глипи другите стари волци и му одговара.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
402
1,073
Eupen
Во врска сум со момче 18 години постаро од мене веќе месец дена.Моите роднини освен стрина и тато се против.Јас не зборувам со сите кои не ја одобруваат врската и секакви навреди трпев.Ме осудувате ли,инаку многу се сакаме и се ни е убаво.
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Во врска сум со момче 18 години постаро од мене веќе месец дена.Моите роднини освен стрина и тато се против.Јас не зборувам со сите кои не ја одобруваат врската и секакви навреди трпев.Ме осудувате ли,инаку многу се сакаме и се ни е убаво.
Чупе, тој е се, освен момче :) Ти имаш 21, тој 39.
edit: Твој живот :D
 

smeska

Истакнат Член
18 декември 2012
65
53
118
Сега не дека годините треба да се некоја појдовна точка ,но мислам дека за се си има граници ... и 10 години се некако многу , но до 10 толерирам ... се повеќе ми е многу ... па помислете деца треба да имате на кои им треба витален татко кој ќе се трчка со нив , на кого живците не му се попуштени заради староста , па и на вас ќе ви треба маж што нема да сака само дома да лежи и да не го видите градот повеќе ... зборувам за маж , затоа што некако многу нормално ми е да тој е повозрасниот во бракот ... е сеа за обратниот случај би отворила поопширна дискусија , ама друг пат хаха ... Ај да си најдеме некој нормално , пристоен за нас и да си се сакаме :))) позз до сите и алал да ви е на тие што и покрај гооолемите разлики во годините успевате да сте среќни :)
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Во врска сум со момче 18 години постаро од мене веќе месец дена.Моите роднини освен стрина и тато се против.Јас не зборувам со сите кои не ја одобруваат врската и секакви навреди трпев.Ме осудувате ли,инаку многу се сакаме и се ни е убаво.

Е како успеа бе девојче толку стар да најдеш од толку многу млади?
Не би те осудувала сепак твој избор е ама што е многу многу е. Немам зборови стварно се надевам долго ќе си останете заедно.
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lady* and Y1K991

ComputerService

Староседелец
29 јануари 2013
443
235
1,043
фууууууууу... јас бев многу против на „ЉУБОВТА и РАЗЛИКАТА НА ГОДИНИТЕ!“
И глејте сеа шо ми се деси !! девојкава(женава) успеаа да ми пружи толку многуу љубов, што до сеа не сум ја осетил од никоја девојка, таа силна и топла љубов !
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina