Љубовни проблеми

devil4e

Староседелец
15 октомври 2012
51
31
618
Оф.. ај и јас да се пожалам малку :cool: хахах
Вака долго време некој не ме привлечил да речам. Но, вечерва ова беше шок за мене :gjavol хаха Бев на забава свиреа еден бенд и тоа машкото шо беше на тапаните коа го видов готово цел свет мислам ми се сруши :confused: Инаку не знам со дека да речам не сум била заљубена и ми се немало случено некој така од одамна да ми се фати за око. Тоа рускосо машко (иако јас сакам црни машки, нз ова како се деси) одма в срце ми влеЗе...Ама има еден проблем одма јас се распрашав кој е ова она, оти еден другар на другарка ми свири во бендот и испадна да е помал од мене.... и тоа 2 години...лол....инаку јас сакам постари машки...бившиот беше постар 6год....а овај помал и тоа 2 год.. :confused: Она ми се немаше случено одма за око ми се фати посакав да бидам со него да го бакувам цела вечер (по е многу чудно за мене ејјјјјј прв пат) Оф господе грев не ми пиши за моиве мисли хахаха :giggle И се не знам како да постапам, како да се збилижам дали преку другарка ми нешто преку другар е нејзин (а тој мислам дека ме забележа како го манијачам другар му хаха ) ил ина фб нешто нз... да го адд...(think) Никогаш во ваква ситацја не сум била...+ толку многу да ме привлечи некој, а и помал од мене ејјјјј.. како некоја педофилка хахах....а и не сакам да се наметнувам мислам не е она мој принцип многу сум горда личност јас секогаш јас сум била пленот, а машкото ловец, а не обратно јас да бидам ловец, да му прииидам да е запознаеме да не биди ептен глупо нз дали сакаат така машките да биде женско нападно да речам здравко, како си ?? Хелпппппппп не знам што да правам како да му приидам а и се шмекнавме некои пат хаха :D и на крајот пред да си одма се завритв му се испулив и тој ме погледна онака...ах ........морам да најдам некаков начин, овој пат не поинако е и + мало како детенце да речам... е....:(
 

BlackTulip

Староседелец
15 март 2013
628
789
1,103
Оф.. ај и јас да се пожалам малку :cool: хахах
Вака долго време некој не ме привлечил да речам. Но, вечерва ова беше шок за мене :gjavol хаха Бев на забава свиреа еден бенд и тоа машкото шо беше на тапаните коа го видов готово цел свет мислам ми се сруши :confused: Инаку не знам со дека да речам не сум била заљубена и ми се немало случено некој така од одамна да ми се фати за око. Тоа рускосо машко (иако јас сакам црни машки, нз ова како се деси) одма в срце ми влеЗе...Ама има еден проблем одма јас се распрашав кој е ова она, оти еден другар на другарка ми свири во бендот и испадна да е помал од мене.... и тоа 2 години...лол....инаку јас сакам постари машки...бившиот беше постар 6год....а овај помал и тоа 2 год.. :confused: Она ми се немаше случено одма за око ми се фати посакав да бидам со него да го бакувам цела вечер (по е многу чудно за мене ејјјјјј прв пат) Оф господе грев не ми пиши за моиве мисли хахаха :giggle И се не знам како да постапам, како да се збилижам дали преку другарка ми нешто преку другар е нејзин (а тој мислам дека ме забележа како го манијачам другар му хаха ) ил ина фб нешто нз... да го адд...(think) Никогаш во ваква ситацја не сум била...+ толку многу да ме привлечи некој, а и помал од мене ејјјјј.. како некоја педофилка хахах....а и не сакам да се наметнувам мислам не е она мој принцип многу сум горда личност јас секогаш јас сум била пленот, а машкото ловец, а не обратно јас да бидам ловец, да му прииидам да е запознаеме да не биди ептен глупо нз дали сакаат така машките да биде женско нападно да речам здравко, како си ?? Хелпппппппп не знам што да правам како да му приидам а и се шмекнавме некои пат хаха :D и на крајот пред да си одма се завритв му се испулив и тој ме погледна онака...ах ........морам да најдам некаков начин, овој пат не поинако е и + мало како детенце да речам... е....:(

Немора да значи дека ако ти прва пријдеш дека си нападна, некои машки тоа го сметаат за секси што девојката има самодоверба и оди по тоа што го сака. јуст гоу вит д флоу :wavespin
 
  • Like
Реакции: Ночной охотник

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683
Сакам да прашам за мислење. Се наоѓам во голем проблем. Се запознав со еден дечко на една од социјалните мрежи, долго време си пишувавме, ми се претстави како многу богат, и образован човек, јас тоа го пренесов на моите другарки, после некое време стана мој дечко и нашето пријателство прерасна во љубов. Покасно дознав дека е сосема спротивно од тоа што кажа, нема добро образование, а некоја сигурна работа. Немав смелост тоа да го казам на другарките, а не сум некоја која е за пари со некој, го сакам. пред некое време ми кажаа дека прашале занего,а сеуште не знаат дека не е тој што им го претставив.Несакам да го оставам, ама не знам што да правам кога знам дека ме излажал.... ваше мислене ве молам. Не знам како да објаснам дека ме лажел, ми е срам пред другите.
За тука ти е прашањево ;)
Туку да те прашам, битно ти е другите што ќе речат?
Ако ти е битно, остави го. Ако не ти е битно, остани си со него. На крајот на светот тоа е твој живот а не на некои другарки или непознати луѓе.
Изборот е твој.
 
  • Like
Реакции: Сара.13

Devojka19

Нов член
12 јули 2013
15
15
3
Eпа вака...имам сериозен проблем, а и сериозна врска. Пред неколку години запознав еден дечко на една од социјалните мрежи, долго време четувавме, ми се претстави како финансиски стабилно и образовано момче, а а јас го прифатив како многу добар, интелегентен и паметен човек. Не знам како, но по некое време се согласив да се видиме и тоа наше ненадејно пријателство прерасна во врска. Информацијата дека има добро образование, сигурна и добро платена работа им ја пренесов на другарките, но после некое време дознав дека нема ништо од тоа, тој е еден од многуте кој денес се борат да најдат нешто и колку толку да заработат.... Кај мене тоа ништо не промени, јас го сакам, и не ми биле биле, а и нема да ми бидат битни никогаш туѓите пари, но немам смелост да им кажам на моите најблиски дека цело време ме лажел, а јас слепо сум верувала. Пред некој ден една пријателка ми кажа дека прашала за него, а не е ни свесна дека тој како што го претставив не постоел и нема да постои. ВО тој момент сватив дека имам голем проблем, не знам што да направам, дали да му раскинам и се да остане како што е, иако јас му простив и тоа што ја дознав вистината ништо не промени кај мене за него или да останам со него затоа што лудо го сакам. Ве молам за мислење,стварно не знам што да направам?
 

crvenkapa

Староседелец
15 јануари 2013
235
593
1,093
Eпа вака...имам сериозен проблем, а и сериозна врска. Пред неколку години запознав еден дечко на една од социјалните мрежи, долго време четувавме, ми се претстави како финансиски стабилно и образовано момче, а а јас го прифатив како многу добар, интелегентен и паметен човек. Не знам како, но по некое време се согласив да се видиме и тоа наше ненадејно пријателство прерасна во врска. Информацијата дека има добро образование, сигурна и добро платена работа им ја пренесов на другарките, но после некое време дознав дека нема ништо од тоа, тој е еден од многуте кој денес се борат да најдат нешто и колку толку да заработат.... Кај мене тоа ништо не промени, јас го сакам, и не ми биле биле, а и нема да ми бидат битни никогаш туѓите пари, но немам смелост да им кажам на моите најблиски дека цело време ме лажел, а јас слепо сум верувала. Пред некој ден една пријателка ми кажа дека прашала за него, а не е ни свесна дека тој како што го претставив не постоел и нема да постои. ВО тој момент сватив дека имам голем проблем, не знам што да направам, дали да му раскинам и се да остане како што е, иако јас му простив и тоа што ја дознав вистината ништо не промени кај мене за него или да останам со него затоа што лудо го сакам. Ве молам за мислење,стварно не знам што да направам?
Ако ти си го направила својот избор и ако сметаш дека можеш да успееш со тој човек, тогаш на другарките кажи им ги работите онака како што ти ги доживуваш и сигурно ќе те разберат. Друго ме интересира зошто некој би имал потреба да лаже за својот социјален статус, го разбирам тоа од аспект на како се гледа на работите денес..но да лажиш за работа која лесно се открива не е во ред..затоа осигурај се дека дечко ти нема да лаже и во иднина..И да разбирам дека притисокот од околината може да биде голем, но ако ти си убедена дека тоа ќе успее, бори се и само напред..поздрав и се најдобро :*
 

Devojka19

Нов член
12 јули 2013
15
15
3
Незнам зошто би ме лажел, можеби затоа што мислел дека ке ме привлече со тоа што ќе мислам дека е финансиски стабилен, дека ке имам што и да посакам со него, но јас сепак не гледам така на работите. Можеби некогаш ќе имам многу пари, ке можам да отидам на многу места, да видам многу нешта но јас сакам да имам човек покрај себе, тоа не го разбрал. Се плашам,многу се плашам, секам да останам со него, но ме плаши тоа како ќе биде прифатен дома од моите, и дали таа наша љубов ке успее.... Не сакам да го изгубам, секогаш е покрај мене за се, и во добро и во лошо, и сигурна сум дека ме сака...и дека тој е човекот за мене..... :(
 

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,161
1,133
Незнам зошто би ме лажел, можеби затоа што мислел дека ке ме привлече со тоа што ќе мислам дека е финансиски стабилен, дека ке имам што и да посакам со него, но јас сепак не гледам така на работите. Можеби некогаш ќе имам многу пари, ке можам да отидам на многу места, да видам многу нешта но јас сакам да имам човек покрај себе, тоа не го разбрал. Се плашам,многу се плашам, секам да останам со него, но ме плаши тоа како ќе биде прифатен дома од моите, и дали таа наша љубов ке успее.... Не сакам да го изгубам, секогаш е покрај мене за се, и во добро и во лошо, и сигурна сум дека ме сака...и дека тој е човекот за мене..... :(
Ако си сигурна дека те сака и е човекот за тебе тогаш ТИ НЕМАШ ПРОБЛЕМ!
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Чуството кога немаш љубовни проблеми - :cool:
ни љубов ни проблем немам веќе некое време и дури почна досадно да станува...
ќе мора малку авантура, па може и проблеми да ми се направат кој знае :giggle
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683
Работата е во тоа што не сме од исти град,и не можиме да се гледаме секој ден.Плус,последниот пат кога бев таму мислев да и побарам број или барем да ја поканам на кафе,и почнаа да ми зборуват некои лоши работи за неа како била недружељубива,сите ја мразеле бла бла и не испаѓала многу.И не се видоме и ништо не бидна (worried) На фејсбук нон стоп ми става лајкови,ама на чат никогаш не враќа.И напишав три пати и само оноа seen го дава,дали го праве тоа намерно дали не,кој а знае. Не можам ја дома да и отидам и да и речам Еј женска,ти мене многу ми се свиѓаш,слушам не си излевала многу надвор па затоа дојдов до тука,ај дај ми број?Не ја сфаќам што сака уопште со мене,ако сака нешто.
Се познавате лично?
И кај мене лајкуваат по фб, и се боцкаме ова она, па не се знаеме и не ме биле на чат :) Не е битно ова.
Сега прашање е зашто не ти враќа (think)
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Се познавате лично?
И кај мене лајкуваат по фб, и се боцкаме ова она, па не се знаеме и не ме биле на чат :) Не е битно ова.
Сега прашање е зашто не ти враќа (think)
Абе еднаш ја сретнав кај мене во маало со на братучетка ми другарка и малку се зазборивме,девојчето само се смееше и ме гледаше.Јас ако ја прашав нешто ќе одговореше и толку,не можеше да дојде до збор од другарка и пошто ногу дрдори :besen После два дена јас а прашав братучетката како се вика и ја додадив на фејсбук и ме прифана одма.Пак се видоме и само онака ми рече Здраво а јас се закопав во место (многу сум глупав и ми треба време да реагирам во дадена ситуација) и си помина а јас зјапав во неа како кретен додека заминуваше.И од тогаш има поминато една недела а од неа ги имам само лајковите.Ме додади и нејзината братучетка и помислив дека има нешто меѓу нас.И пишав три пати,ама ништо.Отидов со цел да ја видам и цел ден го поминав на плоштадот да не ќе ја видам ама ми кажаа дека не излегувала многу од дома.Не ја видов,си дојдов и тоа е.