Љубовни проблеми

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
ne e loso ke probam ako se naucam fudbal da igraam
13 години имаш?
Нишо страшно. Само дознај каде се движи, и биди таму. Нему не му треба некоја која ќе го прави тоа што тој го прави. Нему му треба некоја која ќе го гледа него.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: loveme and Давор

gabence

Нов член
1 јуни 2013
5
0
1
33
За помош со дечко ми сме веќе 4 месеци и кога ќе стане збор за веридба кај некои луѓе почне да вика еве и на нас ни се ближи редот.Трпиме зезаниции веќе месец дена дека до нова година кај нас и тој па да ми вика во право си се луѓето.Ме облива некој страв ве молам за помош,можеби и вам ви се има случено.
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
За помош со дечко ми сме веќе 4 месеци и кога ќе стане збор за веридба кај некои луѓе почне да вика еве и на нас ни се ближи редот.Трпиме зезаниции веќе месец дена дека до нова година кај нас и тој па да ми вика во право си се луѓето.Ме облива некој страв ве молам за помош,можеби и вам ви се има случено.
ако те разбрав нешто....:unsure
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Martin_MKD

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
За помош со дечко ми сме веќе 4 месеци и кога ќе стане збор за веридба кај некои луѓе почне да вика еве и на нас ни се ближи редот.Трпиме зезаниции веќе месец дена дека до нова година кај нас и тој па да ми вика во право си се луѓето.Ме облива некој страв ве молам за помош,можеби и вам ви се има случено.
Kако што те разбрав тебе ти е страв дека дечко ти сака да направи поголем чекор во врската, сака да се верите?
Многу необјасниво, малце податоци си дала.
Колкави сте, го сакаш, се сакате, спремна си на тоа, страв ти е од обврски или од помислата дека цел живот ќе ти помине со него, дека не го сакаш доволно за толкава сериозна работа?
Објасни ни малку подобро и пошироко : )
 

goodgod

Истакнат Член
26 декември 2012
433
304
163
пред компјутер
За помош со дечко ми сме веќе 4 месеци и кога ќе стане збор за веридба кај некои луѓе почне да вика еве и на нас ни се ближи редот.Трпиме зезаниции веќе месец дена дека до нова година кај нас и тој па да ми вика во право си се луѓето.Ме облива некој страв ве молам за помош,можеби и вам ви се има случено.


Кажи му дека не сакаш да се мажиш сега.
 

gabence

Нов член
1 јуни 2013
5
0
1
33
i dvajcata se sekame preku eden den sme zaedno a od razlicni gradovi sme toj e 27 a jas 22 sum. Toj saka pred nova godina da se verime si ima vo plan a jas nz kako bi i kazala na moite