Љубовни проблеми

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Хммм колку години имаш?
Истотака дали имаш некакво искуство предтоа или ова е првата сериозна врска?
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Па пробав да правам муабет ама... тешко со него. За све што ќе се деси јас сум крива и многу е љубоморен...

Некој ви има фрлено магија и единствен начин да ја тргнете магијата е да фрлиш црнобел телевизор на далечинско управување низ прозорецот на најблискиот комшија.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aferra

Devojka19

Нов член
12 јули 2013
15
15
3
Кажи му веке да не те лаже, ако повтори - раскинувај. (прво прашај зошто те излажал можеби и на него го мачи нешто)

Ако ти е битно само стабилната работа и ако си се разочарала од тоа, бегај не си за него.

Ако сериозно после сето тоа размислуваш дека љубовта е над се, и ако го прифатиш тоа како што е тогаш може да останете.
Од кај знаеш, може дечкото сериозно имал проблеми со финансиите и работата а се вљубел во тебе и те осетил каква си и што те интересире и морал да глума за да има љубов до него.

Никогаш парите не ми биле битни, а и нема да ми бидат. он го знае тоа. Јас го сакам, и тоа многу..!
Затоа и не знам што да правам, секоја одлука ме боли. :(
 

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
За жал една лага повлекува друга лага во една врска. А врска базирана на лага не е многу здрава врска. Има период на заљубеност кога лагата не ти е битна , но потоа секоја лага премногу боли и потешко се преминува преку неа.За да опстане нешто треба многу искреност и толеранција, но најмалку лага. Лагата секогаш има кратки нозе.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN

goodgod

Истакнат Член
26 декември 2012
433
304
163
пред компјутер
Никогаш парите не ми биле битни, а и нема да ми бидат. он го знае тоа. Јас го сакам, и тоа многу..!
Затоа и не знам што да правам, секоја одлука ме боли. :(

Па ако не ти се битни, продолжете.

Со лесно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Devojka19

goodgod

Истакнат Член
26 декември 2012
433
304
163
пред компјутер
После две ипол години раскинав со дечко ми :( и порано сме прекинувале ама на 1-2 дена сега се немеме слуснато 1 недела ?? Тешко ми е.. help


Кажи му дека сакаш да имаш секс со него и викај го дома, после сето то идат работите на виделина.

Купи и вино.
Со лесно.