Сакам да кажам/Сакам да прашам

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
сдп ова што го имаме под аватарот Допаѓања - тоа е она ние што ставаме дека на некој мислењето ни се допаѓа, или на другите што им се допаѓаат нашите...:unsure
дилема :nerd
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lady*

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
сдп ова што го имаме под аватарот Допаѓања - тоа е она ние што ставаме дека на некој мислењето ни се допаѓа, или на другите што им се допаѓаат нашите...:unsure
дилема :nerd

На другите им се допаѓаат нашите :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kitty

Devojka19

Нов член
12 јули 2013
15
15
3
Сакам да прашам за мислење. Се наоѓам во голем проблем. Се запознав со еден дечко на една од социјалните мрежи, долго време си пишувавме, ми се претстави како многу богат, и образован човек, јас тоа го пренесов на моите другарки, после некое време стана мој дечко и нашето пријателство прерасна во љубов. Покасно дознав дека е сосема спротивно од тоа што кажа, нема добро образование, а некоја сигурна работа. Немав смелост тоа да го казам на другарките, а не сум некоја која е за пари со некој, го сакам. пред некое време ми кажаа дека прашале занего,а сеуште не знаат дека не е тој што им го претставив.Несакам да го оставам, ама не знам што да правам кога знам дека ме излажал.... ваше мислене ве молам. Не знам како да објаснам дека ме лажел, ми е срам пред другите.
 

Abe CreP

Истакнат Член
14 февруари 2012
111
84
328
28
Дали може некој да ми каже во Македонија, поточно скопје каде можам да најдам добар лак (compound bow) за пристојна цена, и дали има некое друштво каде може да се зачленам , а се бават со овој спорт ? ве молам некој ако има некој информација нека ми пише.. фала однапред ;)
 

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
онолку прилепчани и битолчани на едно место во живот немам видено :D не беше лошо додуша :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aquarius