Љубовни проблеми

goodgod

Истакнат Член
26 декември 2012
433
302
163
пред компјутер
Во последно време сум многу депресивна..што повеќе и повеќе се разочарувам од се околу мене .. конкретно сега..љубов .. 2013 ми беше баксузна година..изгледа и оваа така ќе биде..и нешто ми пошло со врски на далечина .. уште па и во хороскоп прочитав ..следи врска на далечина..-.-
Прво .. летоска.. фатив “дечко“ далеку околу 3000/4000 км од тука и бевме демек скоро 6 месеци заедно .. повеќето време преку интернет, за жал .. на вибер..скајп..блабла..кога прв пат го видов..осетив нешто што најверојатно беше “љубов на прв поглед“..ии така..кога заминав од таму .. со месеци само пишував со него .. се затворив дома..со месеци немав излезено..иако претходно дома не се прибирав .. ми ги кажуваше најубавите зборови кои некогаш сум ги слушнала..ме будеше..“заспиваше“..секој ден .. дури ме викна да живеам со него..само..неможев да прифатам .. после..требаше да дојде тука..ама немаше доволно финансии..ии така замина дома..уште 5000км подалеку .. требаше да ми пише кога ќе стигне..ама го немаше .. помина месец..два..три..звонев по аеродроми ..глупости..кај татко му..пријатели..сегде.. него го немаше..претходно “случајно“ дознав дека имал жена и дете..а он имаше само 22г. и ок ми призна..и не му се налутив затоа што беше уште почеток на се меѓу нас .. а он со неа као не е веќе затоа што додека он бил на работа бил со други..блабла .. и ок..помина тоа..и дури 2-3 месеци откако исчезна..кај неа на профил видов слика со него.. ии после она ми пиша..300 глупости .. помина..месец .. и он ми пиша..не планирал да излезе така..секоја секунда мислел на мене..ме сакал..и пак изчезна..-.- .. затоа што беше поминато време .. јас запознав некој друг..што на почетокот ми беше одвратен х)..ама несвесно..почнав многу да мислам на него .. и излегов со него .. и он исто е далеку од мене..околу 2000км.. и овој исто ми ветуваше.. кога се вратив дома продолживме по нет.. и наеднаш исчезна..иии една заедничка пријателка ја замолив да го праша што е проблемот..и он и рекол дека се плаши да не се заљубам во него и да ме повреди..а не сакам и него да го изгубам..на некој начин..ми е утеха за се претходно(иако сеуште сум заљубена во првиот..) и не сакам да сум со никој друг .. извинете за рефератов..ии се надевам може да ми дадете некој совет..:/

Нај прво и шо е најбитно:
Колку години си?
Си имала секс досега?


Хороскоб, Баба Ванѓи не ти требаат, тие те прават по депресивна. Ваљда имаш другарки какви такви, во твоето место на живеење сигурно има парк, клупа, и некое бедно или луксузно диско т.е. кафиќ. Далечината не те стекнува ни најмалку доверба, а ти си почнала со тоа, значи си 90% депресивна за ''ништо''.
Излези малце и прошетај, напиј се пиво,вино (што сакаш од алхохол) опушти се.

Те гледам поентата ти е да си фатиш дечко и сакаш да се заљубиш да бидеш среќна, па време ти е колкава и да си, важно си изразила желба, цел и вети си самата на себе - МОРАМ ДА ГО ПОСТИГНАМ! Држи се на свое и само ќе дојде, депресиите не ти требаат, излегувај се почесто запознавај некој луѓе што прв пат ги гледаш онака културно и кога ке имаш испиено 1 пиво, нема да ти биде срам да му кажаш на некој дека го свиѓаш и сакаш да се дружиш вечерва, ако го погодиш сељак (тежоК) значи си немала среќа ке си го дига егото, така да мораш да приметиш кој ќе те/ве прими во друштвп уживај си и ако си меркаш некој слободна биди, и уживај е најбитното. Мораш да направиш неколку чекори понапред, не седај дома и чекај го принцот, нема да дојде, ти веќе го чекаше ама тој требаше да помине 50000 километри и не ти знам кој глупости.
Уживај дека си и дека што стоеш.


И да запамташ песната од Рибља Чорба: Не давај прве ночи, само до појаса. хаха (шала)


Поздрав и со лесно.
 

AnGelgirl24

Нов член
16 јули 2013
29
17
3
Нај прво и шо е најбитно:
Колку години си?
Си имала секс досега?


Хороскоб, Баба Ванѓи не ти требаат, тие те прават по депресивна. Ваљда имаш другарки какви такви, во твоето место на живеење сигурно има парк, клупа, и некое бедно или луксузно диско т.е. кафиќ. Далечината не те стекнува ни најмалку доверба, а ти си почнала со тоа, значи си 90% депресивна за ''ништо''.
Излези малце и прошетај, напиј се пиво,вино (што сакаш од алхохол) опушти се.

Те гледам поентата ти е да си фатиш дечко и сакаш да се заљубиш да бидеш среќна, па време ти е колкава и да си, важно си изразила желба, цел и вети си самата на себе - МОРАМ ДА ГО ПОСТИГНАМ! Држи се на свое и само ќе дојде, депресиите не ти требаат, излегувај се почесто запознавај некој луѓе што прв пат ги гледаш онака културно и кога ке имаш испиено 1 пиво, нема да ти биде срам да му кажаш на некој дека го свиѓаш и сакаш да се дружиш вечерва, ако го погодиш сељак (тежоК) значи си немала среќа ке си го дига егото, така да мораш да приметиш кој ќе те/ве прими во друштвп уживај си и ако си меркаш некој слободна биди, и уживај е најбитното. Мораш да направиш неколку чекори понапред, не седај дома и чекај го принцот, нема да дојде, ти веќе го чекаше ама тој требаше да помине 50000 километри и не ти знам кој глупости.
Уживај дека си и дека што стоеш.


И да запамташ песната од Рибља Чорба: Не давај прве ночи, само до појаса. хаха (шала)


Поздрав и со лесно.
Фала многу..Иначе ако ти кажам колкава сум ќе се смееш х) 17 .. ии не сум имала секс досега .. поентата не ми е да фатам дечко..сакам да сум слободна..ако не сум со него .. а што е најлошо пак почна да ми пишува ..и он уствари не бил женет .. и би сакал јас да му бидам жена -.- .. само нормално не мислам од сега да е врзувам до толку со некој што дури не го ни познавам толку добро нити пак сум поминала нешто којзнае што ...се надевам со тек на време се ќе продолжи да оди во тек како и претходно .. имам многу пред мене .. и се надевам овој пат ќе постапам бар подобро ако не правилно ..иначе почнав пак да излегувам ..и полека да се враќам во тек х) како и да е..фала за советот :)
 

Butterfly^^

Истакнат Член
7 јануари 2013
239
271
373
Во последно време сум многу депресивна..што повеќе и повеќе се разочарувам од се околу мене .. конкретно сега..љубов .. 2013 ми беше баксузна година..изгледа и оваа така ќе биде..и нешто ми пошло со врски на далечина .. уште па и во хороскоп прочитав ..следи врска на далечина..-.-
Прво .. летоска.. фатив “дечко“ далеку околу 3000/4000 км од тука и бевме демек скоро 6 месеци заедно .. повеќето време преку интернет, за жал .. на вибер..скајп..блабла..кога прв пат го видов..осетив нешто што најверојатно беше “љубов на прв поглед“..ии така..кога заминав од таму .. со месеци само пишував со него .. се затворив дома..со месеци немав излезено..иако претходно дома не се прибирав .. ми ги кажуваше најубавите зборови кои некогаш сум ги слушнала..ме будеше..“заспиваше“..секој ден .. дури ме викна да живеам со него..само..неможев да прифатам .. после..требаше да дојде тука..ама немаше доволно финансии..ии така замина дома..уште 5000км подалеку .. требаше да ми пише кога ќе стигне..ама го немаше .. помина месец..два..три..звонев по аеродроми ..глупости..кај татко му..пријатели..сегде.. него го немаше..претходно “случајно“ дознав дека имал жена и дете..а он имаше само 22г. и ок ми призна..и не му се налутив затоа што беше уште почеток на се меѓу нас .. а он со неа као не е веќе затоа што додека он бил на работа бил со други..блабла .. и ок..помина тоа..и дури 2-3 месеци откако исчезна..кај неа на профил видов слика со него.. ии после она ми пиша..300 глупости .. помина..месец .. и он ми пиша..не планирал да излезе така..секоја секунда мислел на мене..ме сакал..и пак изчезна..-.- .. затоа што беше поминато време .. јас запознав некој друг..што на почетокот ми беше одвратен х)..ама несвесно..почнав многу да мислам на него .. и излегов со него .. и он исто е далеку од мене..околу 2000км.. и овој исто ми ветуваше.. кога се вратив дома продолживме по нет.. и наеднаш исчезна..иии една заедничка пријателка ја замолив да го праша што е проблемот..и он и рекол дека се плаши да не се заљубам во него и да ме повреди..а не сакам и него да го изгубам..на некој начин..ми е утеха за се претходно(иако сеуште сум заљубена во првиот..) и не сакам да сум со никој друг .. извинете за рефератов..ии се надевам може да ми дадете некој совет..:/
За првиот случај дечкото да имал сериозни намери би ти кажал се право направо и за жена и за деца, и не би ти изјавувал еден ден љубов, а друг ден го нема никаде. Најдобар совет би ти бил да го оставиш интернетот малце и да испадниш малце надвор и да се забавуваш. Читам дека имаш 17 години. Па на тие години уште многу од нас немаат почувствувано вистинска љубов. Најдобри години ти се сега за забава. Ако не сега кога?
И не е дека имам нешто против врските на далечина ама во случајот мене ова ми изгледа на губење време.
 
  • Like
Реакции: AnGelgirl24

Renata1

Нов член
26 февруари 2014
10
7
3
Тешко ми е да му кажам дека го сакам и дека не можам да си го замислам животот без него и дека не би сакала ова што го имаме никогаш да заврши.. едноставно тешко ми е да ги искажам своте чувства...не знам зошто..
не знам што да правам, се плашам да не го изгубам поради своето молчење...
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,996
9,627
1,683
Normandy
Тешко ми е да му кажам дека го сакам и дека не можам да си го замислам животот без него и дека не би сакала ова што го имаме никогаш да заврши.. едноставно тешко ми е да ги искажам своте чувства...не знам зошто..
не знам што да правам, се плашам да не го изгубам поради своето молчење...
А дали воопшто го имаш?