Љубовни проблеми

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
„ние“? кои сте тоа вие?

Зошто не седнеш со него да зборуваш на само? Нека те наместат другарките па после нека дигнат сидро и ти почни муабет. And let things to evolve.



Добро де.. нека трепка со очињата. Нека се насмевнува, нека разменуваат погледи оддалеку. Додека не дојде некоја друга и не му го џапне.
Епа ако така лесно му го џапне друга,бар ќе си ја докаже
теоријата/гласините(наречи го како сакаш)на останатите дека е женкар
и дека не бил за неа.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Епа ако така лесно му го џапне друга,бар ќе си ја докаже
теоријата/гласините(наречи го како сакаш)на останатите дека е женкар
и дека не бил за неа.

A ако седи со скрстени раце?

Не е до толку озбилна работава иако верувам ја фрка трема девојчево, но за да ја победи, мора малку повеќе иницијатива. Ако не испадне нешто, не губи многу. Вака ќе се измачува и ќе си го поставува секогаш оноа -што ќе беше да беше.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena

anni05

Нов член
12 октомври 2013
1
0
1
31
Jas sum kerka na gazdata, a toj raboti kaj nas. Koga pocna da raboti go zabelezav bidejki site go falea a i mi beshe mnogu privlecen. Se zapoznabme se druzime i se ima sluceno da si dopishuvame na facebook koga ke odime kaj nas vo restorantot sekogash toj ne sluzi i me zakacuva ,a nie posledniot mesec od letoto ne ispushtavme den a da ne odime koga e toj na smena si pravime muabet , ne sme tolko bliski ali chesto pati si gi zateknuvame pogledite oci vo oci. Spored toa shto mi zborat za nego toj e zhenkar.
Ajde zhenski, pomognete mi, neznam dali da mu priznaam neshto vo vrska so toa shto go custvuvam, i dali spored site znaci dali mu se dopagjam? Pozdrav ♥
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Jas sum kerka na gazdata, a toj raboti kaj nas. Koga pocna da raboti go zabelezav bidejki site go falea a i mi beshe mnogu privlecen. Se zapoznabme se druzime i se ima sluceno da si dopishuvame na facebook koga ke odime kaj nas vo restorantot sekogash toj ne sluzi i me zakacuva ,a nie posledniot mesec od letoto ne ispushtavme den a da ne odime koga e toj na smena si pravime muabet , ne sme tolko bliski ali chesto pati si gi zateknuvame pogledite oci vo oci. Spored toa shto mi zborat za nego toj e zhenkar.
Ajde zhenski, pomognete mi, neznam dali da mu priznaam neshto vo vrska so toa shto go custvuvam, i dali spored site znaci dali mu se dopagjam? Pozdrav ♥

Добро де видовме и погоре...(facepalm)
 

ThiNk :)

Нов член
11 октомври 2013
6
9
3
Дали на некој/а му се има случено додека води љубов со партнерот/ка да се тресе па понекогаш и да ти потечат солзи..Незнам како да го објаснам затоа што и јас не го разбираам чуството, а ме измачува многу.. :/ Help...?
 

ThiNk :)

Нов член
11 октомври 2013
6
9
3
Добро де видовме и погоре...(facepalm)
-Хмм..па шо има врска ако е женскар, и наголемите женскари се заљубуваат а и не се плаши од тоа шо треба да биде..ако ти се допаѓа подобро направи нешто...другото си иде само по себе неможеш пред време да ги проценуваш работите...Поздрав :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Jas sum kerka na gazdata, a toj raboti kaj nas. Koga pocna da raboti go zabelezav bidejki site go falea a i mi beshe mnogu privlecen. Se zapoznabme se druzime i se ima sluceno da si dopishuvame na facebook koga ke odime kaj nas vo restorantot sekogash toj ne sluzi i me zakacuva ,a nie posledniot mesec od letoto ne ispushtavme den a da ne odime koga e toj na smena si pravime muabet , ne sme tolko bliski ali chesto pati si gi zateknuvame pogledite oci vo oci. Spored toa shto mi zborat za nego toj e zhenkar.



Ajde , pomognete mi, neznam dali da mu priznaam neshto vo vrska so toa shto go custvuvam, i dali spored site znaci dali mu se dopagjam? Pozdrav ♥



Jas sum kerka na gazdata, a toj raboti kaj nas. Koga pocna da raboti go zabelezav bidejki site go falea a i mi beshe mnogu privlecen. Se zapoznabme se druzime i se ima sluceno da si dopishuvame na facebook koga ke odime kaj nas vo restorantot sekogash toj ne sluzi i me zakacuva ,a nie posledniot mesec od letoto ne ispushtavme den a da ne odime koga e toj na smena si pravime muabet , ne sme tolko bliski ali chesto pati si gi zateknuvame pogledite oci vo oci. Spored toa shto mi zborat za nego toj e zhenkar.
Ajde zhenski, pomognete mi, neznam dali da mu priznaam neshto vo vrska so toa shto go custvuvam, i dali spored site znaci dali mu se dopagjam? Pozdrav ♥


I smell a rat.


Aleksis, втората бара помош само од женцки. Не е истата :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ThiNk :)

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Дали на некој/а му се има случено додека води љубов со партнерот/ка да се тресе па понекогаш и да ти потечат солзи..Незнам како да го објаснам затоа што и јас не го разбираам чуството, а ме измачува многу.. :/ Help...?


Епилептичен напад?
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
-Хмм..па шо има врска ако е женскар, и наголемите женскари се заљубуваат а и не се плаши од тоа шо треба да биде..ако ти се допаѓа подобро направи нешто...другото си иде само по себе неможеш пред време да ги проценуваш работите...Поздрав :)


wtf.jpg

Јас не сум Ани (facepalm)